Tudor: Manchester City bizni to‘liq mag‘lub etdi, kuchli jamoa
«Yuventus» bosh murabbiyi Igor Tudor Klublar jahon chempionati doirasidagi «Manchester Siti»ga qarshi o‘yinda (2:5) qabul qilingan mag‘lubiyatdan so‘ng intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv guruh bosqichining so‘nggi turida bo‘lib o‘tdi. Yevropaning ikkita kuchli jamoasi oldingi ikki o‘yindan keyin oltita ochko bilan maydonga chiqqan edi, ammo o‘yinning natijasi aniq farq bilan yakunlandi. Tudorning so‘zlariga ko‘ra, g‘alaba kuchliroq jamoa foydasiga bo‘ldi.
«Manchester Siti» o‘yinni to‘liq nazorat qilib, raqibga nisbatan ancha ustunlikka ega bo‘ldi. «Biz uchun oson bo‘lmadi.
Jamoa sifatida birlashgan holda harakat qilishimiz zarur. Pressingimiz samarali bo‘lishi uchun ko‘p ishlashimiz kerak», dedi murabbiy DAZN bilan suhbatda. Shuni ta’kidlash kerakki, "Yuventus" ilgari «Vidad Kasablanka»ni 4:1 hisobida, «Al-Ayn»ni esa 5:0 hisobida mag‘lub etishga muvaffaq bo‘lgan edi.
Endi oldinda ko‘plab vazifalar turibdi. Jamoa o‘z o‘yinini yanada yaxshilash uchun tinimsiz mehnat qilishi lozim.

Тюдор: Манчестер Сити нас полностью разгромил, сильная команда
Главный тренер «Ювентуса» Игорь Тудор дал интервью после поражения от «Манчестер Сити» (2:5) в рамках клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч прошел в последнем туре группового этапа. Две сильные команды Европы вышли на поле с шестью очками после двух предыдущих игр, однако результат матча завершился с явным перевесом. По словам Тудора, победа досталась более сильной команде.
«Манчестер Сити» полностью контролировал игру и имел значительное преимущество над соперником. «Нам было нелегко.
Команде необходимо действовать в едином порыве. Чтобы наш прессинг был эффективным, нам нужно много работать», — сказал тренер в интервью DAZN. Стоит отметить, что «Ювентус» ранее сумел одержать победу над «Видад Касабланка» со счетом 4:1 и над «Аль-Айном» со счетом 5:0.
Теперь впереди стоит множество задач. Команде необходимо неустанно трудиться, чтобы улучшить свою игру.