Niko Uilyams Barselona taklifini afsus bilan rad etdi
Atletik Bilbao klubi vingeri Niko Uilyams o‘tgan yili Barselona klubiga o‘tishi amalga oshmagani uchun afsusda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniya grandi futbolchini qo‘lga kiritish uchun uzoq vaqt kurash olib bordi, lekin oxir-oqibat Niko o‘z klubida qolishni afzal ko‘rdi. Hozirgi vaziyat o‘zgardi: Uilyams Barselonaga o‘tishni xohlayotganini ma’lum qildi va transfer amalga oshishi uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishga tayyor ekanligini bildirdi.
Shuningdek, jurnalist Karlos Monfortning ma’lumotiga ko‘ra, ispaniyalik futbolchi o‘tgan yili katalon klubi taklifini rad etganidan pushaymon. 22 yoshli futbolchi Barselona klubi moliyaviy qiyinchiliklarga duch kelayotganiga yoki La Liga tomonidan ro‘yxatga olinmaslik xavfiga qaramay, o‘z qarorini qat’iy ekanligini ta’kidlagan.
Atletik klubi esa yulduz futbolchisidan voz kechishni istamayapti. Shu bois, bu transfer sarguzashti hali yakunlanmagan ko‘rinadi.
Uilyamsning kelajagi va Barselonaga o‘tishi haqida ko‘plab savollar hali ham ochiq qolmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda va muxlislar bu masalani diqqat bilan kuzatishda davom etmoqda.

Нико Уильямс с сожалением отклонил предложение Барселоны
Вингер Атлетик Бильбао Нико Уильямс сожалеет о том, что в прошлом году его переход в клуб Барселона не состоялся. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гранд Каталонии долго боролся за привлечение футболиста, но в конечном итоге Нико предпочел остаться в своем клубе. Теперь ситуация изменилась: Уильямс заявил, что хочет перейти в Барселону и готов задействовать все возможности для осуществления трансфера.
Кроме того, по информации журналиста Карлоса Монфорта, испанский футболист сожалеет о том, что в прошлом году отклонил предложение каталонского клуба. 22-летний футболист подчеркнул, что его решение остается твердым, несмотря на финансовые трудности клуба Барселона или риск не быть зарегистрированным Ла Лигой.
Клуб Атлетик не хочет отказываться от своего звездного футболиста. Поэтому этот трансферный эпопея, похоже, еще не завершена.
Будущее Уильямса и его переход в Барселону все еще остается под вопросом. Переговоры между клубом и футболистом продолжаются, и фанаты продолжают внимательно следить за этой ситуацией.