Valeriy Karpin: Dinamo bilan birinchi g‘alaba haqida fikrlar
Moskva “Dinamo” jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin 2DROTS media jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tgan do‘stlik uchrashuvidagi g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Oq-ko‘k” jamoa 3:0 hisobida g‘alaba qozondi. Murabbiy o‘yin davomida ko‘p yaxshi vaziyatlar bo‘lganini, shuningdek, tahlil qilinishi kerak bo‘lgan jihatlar ham uchraganini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, bu o‘yinda ko‘plab ma’lumotlar to‘plandi va bu juda yaxshi. Har holda, aynan shu o‘yin jamoa uchun muhim bo‘ldi, dedi Karpin. Shuni alohida ta’kidlash kerakki, bu 56 yoshli mutaxassis uchun “Dinamo” bosh murabbiyi sifatida ilk o‘yin bo‘ldi.
Valeriy Karpin 13 iyun kuni Moskva klubiga bosh murabbiy sifatida tayinlangan va uch yillik shartnoma imzolagan. O‘tgan mavsumda “oq-ko‘klar” Rossiya Premer-ligasida musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egallashgan edi.
Jamoa bundan keyingi mavsumda o‘z natijalarini yaxshilashni maqsad qilgan. Bundan tashqari, yangi murabbiy rahbarligida jamoada yangi g‘oya va uslublar paydo bo‘lishi kutilmoqda.
Umuman olganda, jamoa ichida muhim o‘zgarishlar bo‘lishi va yangi mavsumda kuchli raqobatga tayyor turish rejalashtirilmoqda.

Валерий Карпин: Мысли о первой победе над Динамо
Главный тренер московского клуба "Динамо" Валерий Карпин высказал свои мысли о победе в товарищеском матче против команды 2DROTS media. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "бело-голубых" одержала победу со счетом 3:0. Тренер отметил, что во время игры было много хороших моментов, а также были аспекты, которые нужно проанализировать.
По его словам, в этой игре было собрано много информации, и это очень хорошо. В любом случае, именно эта игра была важна для команды, сказал Карпин. Следует особо отметить, что это была первая игра для 56-летнего специалиста в качестве главного тренера "Динамо".
Валерий Карпин был назначен главным тренером московского клуба 13 июня и подписал трехлетний контракт. В прошлом сезоне "бело-голубые" заняли пятое место в таблице Российской Премьер-лиги.
Команда поставила перед собой цель улучшить свои результаты в следующем сезоне. Кроме того, ожидается, что под руководством нового тренера в команде появятся новые идеи и стили.
В целом, планируется, что внутри команды произойдут важные изменения, и она будет готова к сильной конкуренции в новом сезоне.