Al-Hilal jamoasi Manchester Cityga qarshi qanday o‘ynaydi
Rubén Neves, «Al-Hilal» jamoasi sharafini himoya qilayotgan futbolchi, 2025 yilgi Klublar jahon chempionati yarim finalining 1/8 bosqichida «Manchester Siti» jamoasiga qarshi o‘ynaladigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli yarim himoyachi matbuot xizmati oldida bergan intervyusida, jamoa oldingi guruh bosqichidagi o‘yinlardagi kabi uyg‘un va samarali harakat qilishi zarurligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, «bizga shunchaki jamoa sifatida o‘ynash kerak. Biz bu jamoaviy o‘yinni «Real» va «Pachuka»ga qarshi bo‘lgan o‘yinlarda ko‘rsatdik.
«Siti»ga qarshi uchrashuv biz uchun katta sinov bo‘ladi. Ular dunyodagi eng kuchli uch jamoadan biri.
Men ularning futbolchilari, murabbiyi hamda Angliyada o‘ynagan ba’zi o‘yinchilarini yaxshi bilaman. Ular har doim bizga qiyinchilik tug‘dirgan.
Lekin biz har tomonlama tayyor bo‘lish uchun qo‘limizdan kelganini qilamiz,» dedi Neves. «Al-Hilal» guruh bosqichini besh ochko bilan yakunladi: Madridning «Real» jamoasi bilan 1:1 durang, Avstriyaning «Red Bull Zalsburg» jamoasi bilan 0:0 hisobidagi durang va «Pachuka» ustidan 2:0 g‘alaba natijasida jamoa turnirning pley-off bosqichiga yo‘l oldi. «Manchester Siti» va «Al-Hilal» o‘rtasidagi 1/8 final uchrashuvi Moskva vaqti bilan 30 iyun tungi soatlarda 1 iyulga o‘tar kechasi, Orlando shahri stadionida bo‘lib o‘tadi.
Jamoalar uchun bu o‘yin katta sinov va imkoniyat bo‘lib, raqiblarni yaxshilab o‘rganib, kuchli va birlashgan o‘yin ko‘rsatishlari muhim ahamiyatga ega.

Как команда Аль-Хилал будет играть против Манчестер Сити
Рубен Невес, футболист, защищающий честь команды «Аль-Хилаль», поделился своими мыслями о предстоящем матче против команды «Манчестер Сити» в 1/8 финала клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
28-летний полузащитник в интервью для пресс-службы подчеркнул, что команде необходимо действовать слаженно и эффективно, как это было в предыдущих матчах группового этапа. По его словам, «нам просто нужно играть как команда. Мы показали эту командную игру в матчах против «Реала» и «Пачуки».
Матч против «Сити» станет для нас большим испытанием. Они одна из трех сильнейших команд в мире.
Я хорошо знаю их игроков, тренера и некоторых футболистов, которые играли в Англии. Они всегда создавали нам трудности.
Но мы сделаем все возможное, чтобы быть готовыми со всех сторон,» - сказал Невес. «Аль-Хилаль» завершил групповой этап с пятью очками: ничья 1:1 с мадридским «Реалом», ничья 0:0 с австрийским «Ред Булл Зальцбург» и победа 2:0 над «Пачукой», благодаря чему команда вышла в плей-офф турнира. Матч 1/8 финала между «Манчестер Сити» и «Аль-Хилаль» состоится в ночь с 30 июня на 1 июля в стадионе города Орландо по московскому времени.
Для команд этот матч станет большим испытанием и возможностью, и важно тщательно изучить соперников, чтобы продемонстрировать сильную и слаженную игру.