Pervak Sergеevning Spartakga o‘tmasligini sharhladi
Yuriy Pervak, Moskvaning "Spartak" jamoasining sobiq bosh direktori, Samara "Krylya Sovetov" hujumchisi Ivan Sergeevning "qizil-oq" jamoasiga o‘tmaslik qaroriga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Sergeevning Ugalde va Garsiya bilan raqobatlashishi mumkinligini ta’kidladi. Pervakning so‘zlariga ko‘ra, Sergeev boshqa turdagi futbolchi, u dribling qilmasa-da, gol urishga intiladi va yaxshi o‘yinchidir.
Bu fikrlar "Sport den za dnyom" nashri orqali tarqatildi. Oldinroq matbuotda 30 yoshli futbolchi karerasini poytaxtdagi "Dinamo" jamoasida davom ettirishni tanlagani haqida xabarlar chiqqan edi.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida Sergeev 23 o‘yinda maydonga tushdi. Hujumchi o‘z hisobiga to‘qqizta gol yozdirib, ikkita golga uzatma berdi.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoasiga qanchalik foydali ekanligini ko‘rsatadi. Shu bilan birga, Sergeevning o‘yini va tajribasi "Spartak" uchun ham qiziq bo‘lishi mumkin edi, biroq futbolchi boshqa yo‘lni tanladi.

Первак Сергеев прокомментировал, что не перейдет в Спартак
Юрий Первак, бывший генеральный директор московского "Спартака", прокомментировал решение нападающего самарских "Крыльев Советов" Ивана Сергеева не переходить в "красно-белую" команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Сергеев может конкурировать с Угальде и Гарсией. По словам Первак, Сергеев - игрок другого типа, он не делает дриблинг, но стремится забить гол и является хорошим игроком.
Эти мысли были распространены через издание "Спорт день за днем". Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что 30-летний футболист выбрал продолжение карьеры в столичном "Динамо".
В прошлом сезоне в Российской Премьер-Лиге Сергеев вышел на поле в 23 матчах. Нападающий записал на свой счет девять голов и отдал две голевые передачи.
Эти показатели показывают, насколько он полезен для своей команды. В то же время игра и опыт Сергеева могли бы быть интересны и "Спартаку", однако футболист выбрал другой путь.