Portugaliya terma jamoasi sobiq futbolchisi Karlush Martinsh "Euro-Futbol.Ru" nashriga bergan intervyusida "Al-Nasr" jamoasining yulduz hujumchisi Krishtianu Ronalduni haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, Ronalduning Saudiya klubida kamida yana ikki yil qolishi rejalashtirilgan. Hozirgi vaqtda portugaliyalik futbolchining hisobida klub va terma jamoada jami 938 ta gol bor. Yangi shartnoma unga mingta gol chegarasini oshirish uchun kamida ikki mavsum qo‘shimcha imkoniyat beradi. Martinsh so‘zlariga ko‘ra, mingta golga erishish juda murakkab maqsad, lekin Krishtianu bu sinovga tayyor va bu uning motivatsiyasi hisoblanadi.
U ko‘p yillar davomida cheksiz kuchi va jasoratini namoyish etdi. Muhimi, jamoa va murabbiy uning faoliyatini qo‘llab-quvvatlashi kerak. Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, Krishtianu "Al-Nasr" bilan shartnomasini 2027 yilgacha uzaytirgan.
Bu esa uning Saudiya klubi safidagi faoliyatini davom ettirishini anglatadi. Ronalduning tajribasi va mahorati jamoaga katta foyda keltirishi kutilmoqda.

Челси: Роналду сможет забить тысячу голов?
Бывший футболист сборной Португалии Карлуш Мартинш в интервью изданию "Euro-Futbol.Ru" высказал мнение о звездном нападающем "Аль-Наср" Криштиану Роналду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Роналду планирует остаться в клубе Саудовской Аравии как минимум еще на два года. В настоящее время у португальского футболиста в клубе и сборной в общей сложности 938 голов. Новый контракт даст ему как минимум два дополнительных сезона для того, чтобы преодолеть рубеж в тысячу голов. По словам Мартинша, достичь тысячи голов — это очень сложная цель, но Криштиану готов к этому испытанию, и это является его мотивацией.
Он на протяжении многих лет демонстрировал безграничную силу и смелость. Важно, чтобы команда и тренер поддерживали его карьеру. Ранее стало известно, что Криштиану продлил контракт с "Аль-Наср" до 2027 года.
Это означает, что он продолжит свою карьеру в клубе Саудовской Аравии. Ожидается, что опыт и мастерство Роналду принесут команде большую пользу.