Sobiq “Spartak” jamoasi sardori Yegor Titov kelayotgan mavsumda hujumchi Aleksandr Sobolevning imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Titov fikricha, Sobolev keyingi mavsumda “Zenit” safida 20 ta gol urishi mumkin. Bunday jamoada, qayerda juda yaxshi hamkorlaring bo‘lsa va ular senga gol imkoniyatini juda oson taqdim etsa, nima uchun bunday natijaga erishmaslik kerak.
Agar Sobolev penaltilarni ham aniq amalga oshirsa, bu raqam yanada oshishi tabiiy. Bundan tashqari, kubok musobaqasida ham omad tilanadi, dedi Titov. Avvalroq Aleksandr Sobolev Vladislav Radimov bilan bir qutilik pivo uchun garovga kirishgan edi.
U ushbu qutini yutib olish uchun mavsum davomida 20 ta gol urishi shart. Keyingi Rossiya chempionatining birinchi turida “Zenit” o‘z maydonida “Rostov” jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Bu o‘yin Sobolev uchun katta imkoniyatdir, chunki u o‘z jamoasining kuchli o‘yinlaridan foydalanib, gol urish maqsadini amalga oshirishga harakat qiladi. Shunday qilib, uning muvaffaqiyati nafaqat shaxsiy, balki jamoaviy maqsadlar uchun ham muhim ahamiyatga ega.

Соболев может забить 20 голов, говорит Титов
Бывший капитан команды "Спартак" Егор Титов оценил возможности нападающего Александра Соболева в предстоящем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Титова, Соболев в следующем сезоне может забить 20 голов в составе "Зенита". В такой команде, где есть отличные партнеры, которые легко предоставляют тебе голевые моменты, почему бы не достичь такого результата.
Если Соболев также точно реализует пенальти, эта цифра, естественно, увеличится. Кроме того, удачи в кубковых соревнованиях, сказал Титов. Ранее Александр Соболев заключил пари с Владиславом Радимовым на ящик пива.
Он должен забить 20 голов в течение сезона, чтобы выиграть этот ящик. В первом туре следующего чемпионата России "Зенит" сыграет на своем поле против команды "Ростов".
Эта игра является большой возможностью для Соболева, так как он будет стараться использовать сильные стороны своей команды для достижения своей цели по забиванию голов. Таким образом, его успех имеет важное значение не только для личных, но и для командных целей.