Dinamo Chaves o‘rnini bo‘sh qoldirmaydi, yangi futbolchi qidiradi
Veteran «Dinamo» jamoasining sobiq o‘yinchisi Aleksandr Tochilin Mexika terma jamoasida mashg‘ulot paytida jarohat olgan yarim himoyachi Luis Chaves haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Chaves oldingi kesuvchi bog‘lamni yirtilishi tufayli kamida yarim yil maydondan chetlanadi. Bu «Dinamo» uchun katta yo‘qotish hisoblanadimi, degan savolga Tochilin hozircha baho berish qiyinligini aytdi.
Unga ko‘ra, jamoada yangi bosh murabbiy bor va hozirda o‘rinbosar topish uchun vaqt mavjud. Shuningdek, jamoa ichida Chaves o‘rnini bosadigan tayyor futbolchi bormi, degan masalani ichki holatga qarab ko‘rish kerak.
Ehtimol, bozorga chiqib, ushbu pozitsiya uchun nomzodlar qidiriladi. Shuningdek, Sergeyev ismli hujumchi haqida ham so‘z bordi. U «Dinamo» va «Spartak» jamoalari orasidan «Dinamo»ga qadam qo‘yishni tanlagan va tibbiy ko‘rikdan o‘tmoqda.
Tochilinning fikricha, bu transfer jamoaning hujum chizig‘ini kuchaytiradi, ayniqsa, hozirda Tyukavin jarohatidan tiklanayotgan davrda. Sergeyev yaxshi hujumchi sifatida o‘zini namoyish qilgan va Rossiya pasportiga ega bo‘lgani uchun asosiy tarkibda o‘ynash imkoniyati yuqori.
U boshlang‘ich tarkibning asosiy o‘yinchisi bo‘ladi, ammo Tyukavin sog‘ayganidan so‘ng ular o‘rtasida raqobat yuzaga keladi. Bundan tashqari, jamoada boshqa hujumchilar ham bor, masalan, Gladyshev, u boshqa uslubdagi o‘yinchi bo‘lib, ko‘proq qanotlarda o‘ynaydi.
Ularni ham Sergeyev bilan birga maydonda ko‘rish mumkin. Uchala futbolchi bilan ikki hujumchi tizimida o‘ynash imkoniyatlari mavjud. Carraskalning «Flamengo»ga ketishi ham jamoa uchun yo‘qotish bo‘lishi mumkin.
Lekin bu haqda chempionat boshlangandan va jamoa natijalari ma’lum bo‘lgandan keyin fikr bildirish to‘g‘ri bo‘ladi. U o‘tgan mavsumda jamoaning yetakchisi bo‘lgan. Lepvskiy va Lesovoy ijara muddatidan qaytib, do‘stlik uchrashuvida gol urgan.
Ularning «Dinamo»ga kerakligi yoki yana ijara berilishi bosh murabbiy Karpin tomonidan predsezon yig‘inidan so‘ng aniqlanadi. Har qanday o‘yinchi o‘zini ko‘rsatib, jamoaning kelajagida muhim rol o‘ynashi mumkin. Shu bilan birga, jamoada hozirgi holat bo‘yicha ko‘plab masalalar va qarorlar murabbiy tomonidan ko‘rib chiqilmoqda.
Futbolchilarning sog‘ligi, jamoa tarkibini kuchaytirish, raqobatbardoshlikni saqlab qolish kabi masalalar ustida ishlar davom etmoqda. Bu esa chempionatda yaxshi natijalarga erishish uchun muhimdir.

Динамо Чавес не оставит вакантным место, ищет нового футболиста
Ветеран команды «Динамо», бывший игрок Александр Точилин высказался о полузащитнике Луисе Чавесе, который получил травму во время тренировок сборной Мексики. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, из-за разрыва передней крестообразной связки Чавес будет отсутствовать на поле как минимум полгода. На вопрос, станет ли это большой утратой для «Динамо», Точилин пока затруднился ответить.
По его мнению, в команде есть новый главный тренер, и сейчас есть время для поиска замены. Также необходимо рассмотреть вопрос о наличии готового футболиста, который сможет заменить Чавеса, в зависимости от внутренней ситуации в команде.
Возможно, на рынке будут искать кандидатов на эту позицию. Также речь шла о нападающем по имени Сергеев. Он выбрал «Динамо» среди команд «Динамо» и «Спартак» и проходит медицинское обследование.
По мнению Точилина, этот трансфер усилит атакующую линию команды, особенно в период восстановления Тюкавина после травмы. Сергеев проявил себя как хороший нападающий, и поскольку у него есть российский паспорт, вероятность его выхода в основном составе высока.
Он станет ключевым игроком стартового состава, однако после восстановления Тюкавина между ними возникнет конкуренция. Кроме того, в команде есть и другие нападающие, например, Гладышев, который является игроком другого стиля и больше играет на флангах.
Их также можно будет увидеть на поле вместе с Сергеевым. С тремя футболистами есть возможность играть в системе с двумя нападающими. Уход Карраскаля в «Фламенго» также может стать потерей для команды.
Но будет правильно высказать мнение об этом после начала чемпионата и когда станут известны результаты команды. В прошлом сезоне он был лидером команды. Лепвский и Лесовой вернулись из аренды и забили гол в товарищеском матче.
Нужны ли они «Динамо» или будут снова отданы в аренду, будет определено главным тренером Карпиным после предсезонного сбора. Каждый игрок может проявить себя и сыграть важную роль в будущем команды. В то же время в команде рассматривается множество вопросов и решений в зависимости от текущей ситуации.
Продолжается работа над вопросами здоровья футболистов, усиления состава команды, сохранения конкурентоспособности. Это важно для достижения хороших результатов в чемпионате.