Golenkov Rostovda qolishni xohlaydi va ishonch bildiradi
"Rostov" jamoasining hujumchisi Egor Golenkov klubi tarkibidan ketmoqchi emasligini va murabbiylar shtabining unga ishonchi borligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "RB Sport"ga bergan intervyusida, "Nima uchun ketishim kerak, agar klubda rahbariyat va muxlislar menga ishonch bildirsa? Ularga rahmat.
Hozir bu men uchun katta imkoniyat, shuning uchun boshqa joyni izlashning keragi yo‘q", deb ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, o'tgan mavsumda Egor barcha turnirlarda jami 36 o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urdi va 4 ta golga assistentlik qildi. Uning "Rostov" bilan shartnomasi 2026 yil oxirigacha amal qiladi.

Голенков хочет остаться в Ростове и уверяет
"Нападающий команды "Ростов" Егор Голенков заявил, что не собирается покидать клуб и что тренерский штаб доверяет ему. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью "RB Sport" он отметил: "Почему я должен уходить, если руководство и болельщики доверяют мне? Спасибо им.
Сейчас это для меня большая возможность, поэтому нет необходимости искать другое место", - подчеркнул он. Напоминаем, что в прошлом сезоне Егор провел 36 матчей во всех турнирах, забив 10 голов и отдав 4 голевые передачи. Его контракт с "Ростовом" действует до конца 2026 года.
Сайт Transfermarkt оценивает его в 2,5 миллиона евро. Голенков играет за команду с зимы 2022 года, то есть более трех лет является нападающим "Ростова".