Laporta: De Yong bilan shartnoma uzaytiriladi yaqin kunlarda
«Barselona» klubi prezidenti Joan Laporta jamoaning yarim himoyachisi Frenki de Yongning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda 28 yoshli gollandiyalik futbolchi bilan klub o‘rtasida amalda bo‘lgan shartnoma 2026 yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Laporta ma’lumotiga ko‘ra, ular Frenkini ko‘p yillar davomida jamoada saqlamoqchi. U jamoa uchun muhim futbolchi hisoblanadi.
Shartnomani yangilash jarayoni reja bo‘yicha ketmoqda va yaqin orada bu borada yangiliklar bo‘ladi. Frenki de Yong «Barselona»da olti mavsum o‘ynadi. Shu vaqt mobaynida u 259 ta o‘yinda maydonga tushib, 19 ta gol urdi hamda 23 ta samarali uzatma berdi.
Uning o‘yinlari jamoa muvaffaqiyatiga katta hissa qo‘shmoqda. Klub va futbolchi kelajagi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda va taraflar o‘zaro kelishuvga erishishga intilmoqda.

Лапорта: С контрактом с Де Йонгом будет продление в ближайшие дни
Президент клуба «Барселона» Жоан Лапорта высказался о будущем полузащитника Френки де Йонга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время действующий контракт 28-летнего голландского футболиста с клубом рассчитан до середины 2026 года. По словам Лапорты, они хотят сохранить Френки в команде на многие годы. Он является важным игроком для команды.
Процесс обновления контракта идет по плану, и в ближайшее время будут новости по этому поводу. Френки де Йонг провел шесть сезонов в «Барселоне». За это время он сыграл в 259 матчах, забил 19 голов и отдал 23 результативные передачи.
Его игры вносят большой вклад в успех команды. Переговоры о будущем клуба и футболиста продолжаются, и стороны стремятся достичь взаимопонимания.