Palmeiras Botafogoni mag‘lub etib, chorakfinalga chiqadi
Jahon klublar chempionatining chorak finaliga birinchi yo‘llanmani "Palmeiras" va "Botafogo" jamoalari qo‘lga kiritish uchun kurashadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu ikki Braziliya jamoasi o‘rtasidagi bahs natijasi bo‘yicha bashoratni sobiq "Spartak" hujumchisi Roman Pavlyuchenko bergan. Uning fikricha, "Palmeiras" jamoasi g‘alaba qozonib, chorak finalga yo‘l oladi.
Pavlyuchenko ta’kidlaganidek, "yashil-oq" jamoaning tarkibi sifati bo‘yicha yuqoriroq va Braziliya chempionatida ham yaxshiroq o‘ynashmoqda. Shu sababli u "Palmeiras"ning g‘alabasiga ishonch bildirgan.
Uchrashuv 28 iyun kuni Moskva vaqti bilan soat 19:00da boshlanadi va o‘yinni batafsil matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Bu o‘yinda g‘alaba qozongan jamoa chorak finalda "Benfika" va "Chelsi" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv g‘olibiga qarshi maydonga tushadi.
Shunday qilib, Braziliya klublari o‘rtasidagi kurashda "Palmeiras" ustunligi ko‘proq deb hisoblanmoqda va ularning keyingi bosqichga chiqish imkoniyati yuqori baholanmoqda. Ushbu o‘yin muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda, chunki har ikki jamoa ham o‘z yurtlarida yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda.

Palmeiras победит Ботафого и выйдет в четвертьфинал
В первом четвертьфинале клубного чемпионата мира "Palmeiras" и "Botafogo" будут бороться за выход в следующий раунд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Прогноз на исход матча между этими двумя бразильскими командами дал бывший нападающий "Спартака" Роман Павлюченко. По его мнению, команда "Palmeiras" одержит победу и выйдет в четвертьфинал.
Как отметил Павлюченко, состав "зеленых-белых" по качеству выше, и они также показывают лучшую игру в чемпионате Бразилии. Поэтому он выразил уверенность в победе "Palmeiras".
Матч начнется 28 июня в 19:00 по московскому времени, и игру можно будет следить в текстовой трансляции. Команда, одержавшая победу в этом матче, встретится в четвертьфинале с победителем встречи между "Бенфикой" и "Челси".
Таким образом, в борьбе между бразильскими клубами преимущество отдается "Palmeiras", и их шансы на выход в следующий этап высоко оцениваются. Эта игра вызывает большой интерес у болельщиков, так как обе команды показывают хорошие результаты в своих странах.