Dzyuba faoliyatini keyingi yil oxirida yakunlashni o‘ylamoqda
Hujumchi Artyom Dzyuba o‘zining futbol faoliyatini yakunlash haqida qachon qaror qabul qilishi mumkinligi haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda tajribali futbolchi «Akron» klubi bilan shartnomasini yana bir mavsumga uzaytirdi.
U kelasi mavsum natijalarini ko‘rib chiqishini aytadi. Hozircha u o‘ziga yana bir yil vaqt ajratdi, undan keyin nima bo‘lishini bilmaydi.
Dzyuba o‘ziga shunday maqsad qo‘ygan: yana bir yil o‘ynab, ehtimol, keyin yakunlash. Balki yana bir yil davom ettirishi mumkin, lekin hozircha shu yilni tugatish kerak, dedi futbolchi.
Artyom Dzyuba avgust oyida 37 yoshga to‘ladi.
U «Akron» safiga o‘tgan yil sentyabr oyida qo‘shildi. Shundan beri u 24 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urdi va 7 bor jamoadoshlariga assistentlik qildi.
«Akron» joriy mavsumni Rossiya Premyer Ligasi jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda yakunladi.
Dzyubaning so‘zlariga ko‘ra, futbol faoliyatini davom ettirish yoki yakunlash masalasida hali aniq qaror qabul qilmagan, lekin bor kuchini berib, jamoasiga yordam berishni davom ettirmoqchi.
Shuningdek, u o‘z salomatligi va jismoniy holatini nazorat qilgan holda, kelajak rejalari haqida o‘ylamoqda. Futbolchi uchun bu nuqtada eng muhimi jamoa uchun samarali bo‘lish va o‘z o‘yinini yuqori darajada olib borishdir.

Дзюба рассматривает возможность завершения своей карьеры в конце следующего года
Нападающий Артем Дзюба рассказал, когда он может принять решение о завершении своей футбольной карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно опытный футболист продлил контракт с клубом «Акрон» еще на один сезон. Он говорит, что будет рассматривать результаты следующего сезона. Пока он выделил себе еще один год, а что будет потом, не знает.
Дзюба поставил перед собой такую цель: поиграть еще один год, а потом, возможно, завершить. Может быть, он сможет продолжить еще один год, но пока нужно закончить этот год, сказал футболист. Артем Дзюба в августе исполнится 37 лет.
Он присоединился к «Акрону» в сентябре прошлого года. С тех пор он сыграл в 24 официальных матчах, забил 10 голов и 7 раз ассистировал партнерам.
«Акрон» завершил текущий сезон на девятом месте в таблице Российской Премьер-Лиги. По словам Дзюбы, он еще не принял четкого решения о продолжении или завершении футбольной карьеры, но хочет продолжать помогать своей команде, отдав все силы.
Кроме того, он думает о своих планах на будущее, контролируя свое здоровье и физическое состояние. Для футболиста в данный момент самое главное — быть эффективным для команды и показывать свою игру на высоком уровне.