Endrik 28 iyunda «Real» jamoasiga qo‘shiladi
Madridning "Real" klubi hujumchisi Endrik yaqinda jamoaga qo‘shiladi va Klublar jahon chempionatida ishtirok etadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marca nashrining ma’lumot berishicha, 18 yoshli braziliyalik futbolchi 28 iyun, shanba kuni Amerikaga uchib keladi. Endrik may oyida tizzasidagi bog‘lam jarohati tufayli guruh bosqichidagi o‘yinlarni o‘tkazib yuborgan edi.
Dastlab shifokorlar uning ikki oy davomida sog‘ayishini taxmin qilgan, ammo jarohatning oxirgi davolash bosqichi jamoaning AQShdagi bazasida davom ettiriladi. "Real" bosh murabbiyi Xabi Alonso hujumchini imkon qadar tezroq jamoa mashg‘ulotlariga jalb qilishni maqsad qilgan.
Endrik asosiy guruh bilan birga ishlashdan oldin yakuniy tibbiy ko‘rikdan o‘tadi. Ushbu ko‘rik natijalariga qarab futbolchining tayyorligi haqida qaror qabul qilinadi.
Shunday qilib, Endrik jamoa safida tez orada to‘liq ishlay boshlashi kutilmoqda. Uning sog‘lig‘i va formasi murabbiylar uchun muhim omil hisoblanadi.
Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik muvaffaqiyatga erishishda asosiy rol o‘ynaydi. Endrikning qaytishi "Real"ning chempionatdagi imkoniyatlarini oshiradi.

Эндрик присоединится к команде «Реал» 28 июня
Нападающий мадридского "Реала" Эндрик вскоре присоединится к команде и клуб примет участие в чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Marca, 18-летний бразильский футболист прибудет в Америку в субботу, 28 июня. Эндрик пропустил игры группового этапа из-за травмы связок колена в мае.
Сначала врачи предполагали, что его восстановление займет два месяца, однако последний этап лечения будет продолжен на базе команды в США.
Главный тренер "Реала" Хаби Алонсо поставил цель как можно быстрее привлечь нападающего к тренировкам команды.
Перед тем как начать работать с основной группой, Эндрик пройдет финальное медицинское обследование. В зависимости от результатов этого обследования будет принято решение о готовности футболиста.
Таким образом, ожидается, что Эндрик вскоре начнет полноценно работать в составе команды. Его здоровье и форма являются важными факторами для тренеров.
Сотрудничество между командой и футболистом играет ключевую роль в достижении успеха. Возвращение Эндрика повысит шансы "Реала" в чемпионате.