Spersyan: Krasnodar chempionlikni himoya qiladi
Krasnodar jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Eduard Spertsyan Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganidek, yangi mavsum yanada qiyin kechadi. Jamoa o‘zining chempionlik mavqeini himoya qilmoqchi.
G‘alaba qozonishdan zavqlanishni davom ettirish niyatida ekanliklarini aytdi. Har bir o‘yinda g‘alaba qozonishga intilishlari, shu orqali asosiy maqsadga erishishlari lozim. O‘tgan mavsumda Murad Musayev rahbarligidagi Krasnodar jamoasi Premer-liganing oltin medallarini qo‘lga kiritdi.
Bu jamoa Rossiya chempioni unvonini tarixda birinchi bor qo‘lga kiritdi. Musobaqa jadvalida ikkinchi o‘rinni Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi egalladi, uchlikni esa Moskva markazidagi CSKA yakunladi.
Yangi mavsumda esa barcha jamoalar yanada kuchliroq raqobat olib borishi kutilmoqda. Krasnodar esa o‘z sovrinini himoya qilishga tayyor.

Spersyan: Краснодар защищает чемпионство
Нападающий полузащитник команды Краснодар Эдуард Сперсян поделился своими мыслями о новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что новый сезон будет еще более сложным. Команда хочет защитить свое чемпионское положение.
Он сказал, что они намерены продолжать получать удовольствие от побед. В каждой игре они должны стремиться к победе, чтобы достичь своей главной цели. В прошлом сезоне команда Краснодар под руководством Мурада Мусаева завоевала золотые медали Премьер-Лиги.
Эта команда впервые в истории завоевала титул чемпиона России. Второе место в турнирной таблице заняла команда Зенит из Санкт-Петербурга, а тройку замкнул ЦСКА из центра Москвы.
В новом сезоне ожидается, что все команды будут вести более сильную конкуренцию. Краснодар же готов защищать свой трофей.