Cherchesov: Stankovich hech kimni ishontirmadi
Mashhur murabbiy Stanislav Cherchesov "Spartak" jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovichning hujumchi Nikolay Komlichenko bilan telefon orqali qilgan suhbatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Cherchesovning ta'kidlashicha, u hech qachon hech kimni majburlamagan va hech kimni ham ko'ndirishga urinmagan. Unga ko'ra, muhim narsa shundaki, qaror to‘g‘ri ekanligiga ishonch hosil qilish kerak.
O‘zi futbolchi bo‘lgan paytida ham murabbiy bilan gaplashmasdan hech qachon jamoa almashtirmagan. Ma'lumki, Komlichenko "Rostov"dan "Lokomotiv"ga o‘tishga qaror qildi va "Spartak" taklifini rad etdi.
O‘tgan mavsumda 29 yoshli hujumchi barcha musobaqalarda jami 37 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urdi va 5 ta golli uzatma amalga oshirdi. Bu natijalar uning jamoaga qo‘shgan katta hissasini ko‘rsatadi.
Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi va murabbiy o‘rtasidagi ochiq muloqot har doim muhim ahamiyatga ega. Shuning uchun ham futbolchi qaroridan oldin murabbiy bilan suhbatlashishi muhimdir.
Ushbu jarayon futbolchining o‘z imkoniyatlarini baholashi va kelajak rejalarini qayta ko‘rib chiqishiga yordam beradi. Shu bois, futbolchining yangi jamoasini tanlashi faqat uning shaxsiy qaroriga bog‘liq bo‘ladi.

Черчесов: Станкович никого не убедил
Знаменитый тренер Станислав Черчесов высказал свое мнение о телефонных разговорах главного тренера команды "Спартак" Деяна Станковича с нападающим Николаем Комличенко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Черчесова, он никогда никого не заставлял и не пытался никого убедить. По его мнению, важно, чтобы решение было правильным.
Даже когда он был футболистом, он никогда не менял команду без разговора с тренером.
Известно, что Комличенко решил перейти из "Ростова" в "Локомотив" и отклонил предложение "Спартака".
В прошлом сезоне 29-летний нападающий сыграл в 37 матчах во всех турнирах, забил 9 голов и сделал 5 голевых передач. Эти результаты показывают его большой вклад в команду.
По словам Черчесова, открытое общение между футболистом и тренером всегда имеет важное значение. Поэтому важно, чтобы футболист поговорил с тренером перед принятием решения.
Этот процесс помогает футболисту оценить свои возможности и пересмотреть планы на будущее. Поэтому выбор нового клуба футболистом зависит только от его личного решения.