Rossiya terma jamoasi va Moskva “Dinamo” klubi sobiq yarim himoyachisi Igor Semshov 2025 yilgi jahon klub chempionati chorak finalida braziliyalik “Palmeiras” va “Botafogo” klublari o‘rtasidagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, jamoalar bir-birini yaxshi biladi. Ko‘pincha “Botafogo” “Palmeiras” uchun jiddiy to‘siq bo‘lib qoladi.
Shuning uchun, u “Botafogo” g‘alabasiz qolmaydi, degan fikrda. Ushbu bahs 28 iyun, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Asosiy hakamning dastlabki furiqasi Moskva vaqti bilan soat 19:00 da yangraydi. O‘yinning matnli onlayn translyatsiyasi Liveresult.ru sayti orqali amalga oshiriladi.
Bu uchrashuv futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otadi, chunki har ikki klub jahon darajasida o‘z o‘rniga ega va kuchli raqiblar sifatida tanilgan. Shuningdek, bu o‘yin klub futbolining yuqori darajasini namoyish etadi.
Tomoshabinlar uchun esa jonli kuzatuv imkoniyati yaratilishi yaxshi imkoniyat. Bu turdagi musobaqalar futbolning rivojlanishiga ham katta ta’sir ko‘rsatadi va jahon futbol jamoatchiligi e’tiborini tortadi.

Sемшов: Ботафого — соперник Палмейраса
Бывший полузащитник сборной России и московского клуба «Динамо» Игорь Семшов высказал свои мысли о матче между бразильскими клубами «Палмейрас» и «Ботафого» в четвертьфинале клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам эксперта, команды хорошо знают друг друга. Часто «Ботафого» становится серьезным препятствием для «Палмейраса».
Поэтому он считает, что «Ботафого» не останется без победы. Этот матч состоится 28 июня, в субботу.
Первый свисток главного судьи прозвучит в 19:00 по московскому времени. Текстовая онлайн-трансляция игры будет осуществляться на сайте Liveresult.ru.
Эта встреча вызовет большой интерес у футбольных болельщиков, так как оба клуба имеют свое место на мировом уровне и известны как сильные соперники. Также эта игра продемонстрирует высокий уровень клубного футбола.
Для зрителей будет хорошая возможность следить за матчем в прямом эфире. Такие соревнования также оказывают большое влияние на развитие футбола и привлекают внимание мировой футбольной общественности.