Joao Pedro uchun 70 million yevro so‘ralmoqda
Angliyaning "Bryayton" jamoasi hujumchisi Joao Pedro boshqa bir ingliz klubi – "Nyukasl" jamoasi qiziqish doirasida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Talksport nashri xabar bermoqda. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, "Nyukasl" klubining rahbariyati futbolchini qo‘lga kiritishga harakat qilgan, ammo rad javobini olgan. "Nyukasl" rahbariyati 23 yoshli futbolchi uchun "Bryayton"ga 50 million yevro taklif qilgan.
Biroq "Bryayton" futbolchining savdosidan kamida 70 million yevro olishni xohlayapti. Hozirda tomonlar muzokaralarni davom ettirmoqda. O‘tgan mavsumda Joao Pedro Angliya chempionatida 27 o‘yinda maydonga tushdi.
U 10 ta gol urib, 6 ta golga uzatma berdi. Futbolchining o‘yini joriy mavsumda ham jamoaga muhim hissa qo‘shishi kutilmoqda.
"Nyukasl" bilan muzokaralar qanday yakunlanishi haqida qo‘shimcha ma’lumotlar kelgusi kunlarda ma’lum bo‘ladi. Hozircha tomonlar o‘z manfaatlarini himoya qilishda davom etmoqda.

За Жоао Педро просят 70 миллионов евро
Нападающий английского клуба "Брайтон" Жоау Педру находится в поле зрения другого английского клуба – "Ньюкасла". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Talksport. По информации источника, руководство клуба "Ньюкасл" пыталось заполучить футболиста, но получило отказ. Руководство "Ньюкасла" предложило "Брайтону" 50 миллионов евро за 23-летнего футболиста.
Однако "Брайтон" хочет получить за продажу игрока как минимум 70 миллионов евро. В настоящее время стороны продолжают переговоры. В прошлом сезоне Жоау Педру провел 27 матчей в чемпионате Англии.
Он забил 10 голов и сделал 6 голевых передач. Ожидается, что игра футболиста также внесет важный вклад в команду в текущем сезоне.
Дополнительная информация о том, как завершатся переговоры с "Ньюкаслом", станет известна в ближайшие дни. Пока стороны продолжают защищать свои интересы.