Petrjela: Arshavin iste’dodini to‘la ocholmagan
Rossiya terma jamoasi va Sankt-Peterburgning Zenit jamoasining sobiq hujumchisi Andrey Arshavin o‘z salohiyatini to‘liq namoyon eta olmagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu fikrni zenit jamoasining sobiq bosh murabbiyi Vlastimil Petrjela bildirdi.
Petrjela fikricha, Arshavin ko‘p narsaga erishgan, eng asosiy va muhim yutuqlardan biri Angliya Premer Ligasi (APL)da o‘ynaganidir. Biroq, uning iste’dodi va imkoniyatlarini hisobga olganda, Arshavin yanada katta natijalarga erishishi mumkin edi.
2009 yildan 2013 yilgacha Arshavin Londondagi Arsenal klubida faoliyat yuritgan.
Uning o‘yin faoliyati oxirida esa Qozog‘istonning Qayrat klubi bilan to‘xtagan. Rossiya terma jamoasi sharafini himoya qilgan hujumchi jami 74 uchrashuvda maydonga tushib, 17 ta gol urgan.
Umuman olganda, Arshavin futbol tarixida o‘ziga xos o‘rin egallagan va uning o‘yini ko‘plab muxlislar tomonidan qadrlangan.
Shu bilan birga, uning salohiyati to‘liq ochilmaganligi haqidagi fikrlar bor. Mutaxassislarning aytishicha, agar u o‘z imkoniyatlarini to‘laqonli ishlatganida, yanada katta muvaffaqiyatlarga erishgan bo‘lardi.

Петржела: Аршавин не смог полностью раскрыть свой талант
Бывший нападающий сборной России и петербургского Зенита Андрей Аршавин не смог в полной мере проявить свой потенциал. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это мнение высказал бывший главный тренер Зенита Властимил Петржела. По мнению Петржелы, Аршавин добился многого, одним из самых основных и важных достижений является игра в Английской Премьер-лиге (АПЛ). Однако, учитывая его талант и возможности, Аршавин мог бы достичь еще больших результатов. С 2009 по 2013 год Аршавин выступал за лондонский клуб Арсенал.
В конце своей игровой карьеры он завершил выступления в казахстанском клубе Кайрат. Нападающий, защищавший честь сборной России, провел в общей сложности 74 матча и забил 17 голов. В целом, Аршавин занял своеобразное место в истории футбола, и его игра была высоко оценена многими болельщиками.
В то же время существуют мнения о том, что его потенциал не был полностью раскрыт. По словам специалистов, если бы он полностью использовал свои возможности, он бы добился еще больших успехов.