Ter Shtegen Barselona bilan shartnomani bekor qilmoqchi
Darvozabon Mark-Andr ter Shtegen o‘z klubiga, "Barselona"ga ultimatum qo‘ydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis futbolchisining pozitsiyasi aniq: u yoki klubda qoladi, yoki qolgan uch mavsum uchun to‘liq maosh to‘lab, shartnomani bekor qiladi. Ispaniyaning Sport nashri ham xabar berishicha, ter Shtegen "Barselona"dan, ayniqsa, sport direktorlaridan juda norozi.
Darvozabon o‘zini xiyonatga uchragandek his qilmoqda, chunki unga darvozabonlar bilan bog‘liq rejalar haqida hech qanday ma’lumot berilmagan. Mark-Andr hisobicha, ma’lumotlarning oshkor bo‘lishi uning professionalizmini shubha ostiga qo‘yish uchun qasddan amalga oshirilgan. Ter Shtegen "Barselona" safida jami 422 ta o‘yin o‘tkazgan va shu o‘yinlarda 416 ta gol o‘tkazib yuborgan.
Uning jamoaga sodiqligini va tajribasini hisobga olganda, bunday vaziyat uning uchun qiyin kechmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishmovchilik tez orada hal qilinishi kutilmoqda, chunki ter Shtegen jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri hisoblanadi.

Тер Штеген хочет разорвать контракт с Барселоной
Вратарь Марк-Андре тер Штеген выдвинул ультиматум своему клубу, "Барселоне". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Позиция немецкого футболиста ясна: он либо останется в клубе, либо разорвет контракт, получив полную зарплату за оставшиеся три сезона. Испанское издание Sport также сообщает, что тер Штеген очень недоволен "Барселоной", особенно спортивными директорами.
Вратарь чувствует себя преданным, так как ему не было предоставлено никакой информации о планах, связанных с вратарями. По мнению Марк-Андре, утечка информации была намеренно осуществлена, чтобы поставить под сомнение его профессионализм. Тер Штеген провел в "Барселоне" в общей сложности 422 матча и пропустил 416 голов.
Учитывая его преданность команде и опыт, такая ситуация для него является сложной. Ожидается, что разногласия между клубом и футболистом будут решены в ближайшее время, так как тер Штеген является одним из ключевых игроков команды.