Cherchesov: Krasnodar chempionlikni mustahkamlashi kerak
Sobiq "Spartak" jamoasi bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov yangi mavsumda "Krasnodar" jamoasining Rossiya chempionatidagi imkoniyatlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, chempionlik uchun kurashadigan jamoa haqiqatan chempionlikni qo‘lga kiritishi va bu natijani tasdiqlashi kerak. Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, "Krasnodar" jamoasi chempion bo‘lish uchun eng ko‘p ochko yig‘ishi lozim.
Shu bilan birga, mutaxassis "Krasnodar"ga hech qanday maslahat bermasligini, chunki klub ichida o‘zlari hammasini yaxshi bilishlarini aytdi. O‘tgan mavsumda "Krasnodar" jamoasi tarixida ilk bor Rossiya chempioni bo‘ldi.
Murad Musayev boshchiligidagi jamoa 30 o‘yinda 67 ochko jamg‘argan edi. Bu natija klub uchun katta yutuq bo‘lib, yangi mavsumda ham yuqori cho‘qqilarga intilishlarini ko‘rsatadi.
Jamoaning muvaffaqiyati ularning qat’iyati va jamoaviy ishga bog‘liq ekanligi ta’kidlandi. Endi ular yangi mavsumda ham o‘z kuchlarini namoyish etishga tayyor turishmoqda.

Черчесов: Краснодару нужно укрепить чемпионство
Бывший главный тренер команды "Спартак" Станислав Черчесов высказал свое мнение о шансах команды "Краснодар" в чемпионате России в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда, борющаяся за чемпионство, действительно должна завоевать титул и подтвердить этот результат. По словам Черчесова, команде "Краснодар" необходимо набрать максимальное количество очков, чтобы стать чемпионом.
В то же время специалист отметил, что не будет давать никаких советов "Краснодару", так как в клубе все прекрасно знают, что делать. В прошлом сезоне команда "Краснодар" впервые в своей истории стала чемпионом России.
Команда под руководством Мурада Мусаева набрала 67 очков в 30 матчах. Этот результат стал большим достижением для клуба и показывает, что они стремятся к высоким вершинам в новом сезоне.
Успех команды, как было подчеркнуто, зависит от их настойчивости и командной работы. Теперь они готовы продемонстрировать свои силы и в новом сезоне.