Bitetllo: Dinamo chempionlik uchun kurashadi
Moskva "Dinamo" jamoasining yarim himoyachisi Bitello kelgusi Rossiya premer-ligasidagi mavsumdagi jamoasining maqsadlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlarida oxirgi mavsum yaxshi o‘tganini, jamoaning yaxshi o‘ynaganini ta’kidladi. Bitelloning aytishicha, jamoada yangi murabbiy bor va u liga sharoitlarini yaxshi tushunadi.
Shu sababli ular g‘olib bo‘lish imkoniyatiga ega ekanliklarini bildirgan. 2024/2025 yilgi mavsum yakunlariga ko‘ra, "Dinamo" jamoasi Rossiya chempionatida beshinchi o‘rinni egallagan. Bu mavsum tarixida ilk bor "Krasnodar" jamoasi chempion bo‘lgan.
13 iyun kuni "oq-ko‘k" jamoaning bosh murabbiyi lavozimiga Valeriy Karpin tayinlandi. U bilan uch yillik shartnoma imzolangan.
Yangi murabbiy va jamoaning ushbu mavsumdagi maqsadlari muxlislar orasida katta umid uyg‘otmoqda. Jamoa o‘z o‘yinini yanada yaxshilashga va yuqori natijalarga erishishga intilmoqda.

Bitetllo: Динамо борется за чемпионство
Полузащитник московского "Динамо" Бителло высказал мнение о целях своей команды в предстоящем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что последний сезон прошел хорошо, команда играла на высоком уровне. По словам Бителло, в команде есть новый тренер, который хорошо понимает условия лиги.
Поэтому они заявили, что имеют возможность стать победителями. По итогам сезона 2024/2025 команда "Динамо" заняла пятое место в чемпионате России. В этом сезоне впервые в истории команда "Краснодар" стала чемпионом.
13 июня главным тренером "бело-голубых" был назначен Валерий Карпин. С ним был подписан трехлетний контракт.
Новый тренер и цели команды на этот сезон вызывают большие надежды среди болельщиков. Команда стремится улучшить свою игру и добиться высоких результатов.