Eduard Spercyan Evropada o‘ynashni xohlaydi
Krasnodar jamoasining yarim himoyachisi va sardori Eduard Spertsyan Yevropadan takliflar borligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘ziga ma’lum bo‘lgan Yevropadan kelayotgan takliflar haqida gapirmasligini aytdi. Yevropada o‘ynash uning orzusi ekanini yashirmadi va barchaga ma’lum bo‘lgan bu istagini ilgari ham bildirganini ta’kidladi.
Shu bilan birga, futbolchi Krasnodarda o‘ynashdan mamnun ekanini alohida ta’kidladi. O‘tgan mavsumda Rossiya chempionatida 25 yoshli Spertsyan 28 ta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 7 ta assist amalga oshirdi. Uning hozirgi mehnat shartnomasi Kuban klubi bilan yozgi mavsumgacha, ya’ni 2026 yilgacha amalda.
Eduard Spertsyan jamoasiga sodiq qolib, kelajakda o‘zini rivojlantirishni davom ettirishga intilayotgani ko‘rinib turibdi. Uning faoliyati va natijalari klub uchun muhim omil bo‘lib hisoblanadi.

Эдуард Сперцян хочет играть в Европе
Полузащитник и капитан команды Краснодар Эдуард Спертсян ответил на вопрос о наличии предложений из Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что не будет говорить о предложениях, поступивших из Европы. Он не скрывал, что играть в Европе — его мечта, и отметил, что уже высказывал это желание ранее.
В то же время футболист особо подчеркнул, что ему приятно играть в Краснодаре. В прошлом сезоне в чемпионате России 25-летний Спертсян вышел на поле в 28 матчах, забил 11 голов и сделал 7 ассистов. Его текущий трудовой контракт с клубом Кубань действует до летнего сезона, то есть до 2026 года.
Эдуард Спертсян, похоже, намерен оставаться верным своей команде и продолжать развиваться в будущем. Его деятельность и результаты являются важным фактором для клуба.