Kordoba mavsumning eng yaxshi futbolchisi deb tan olindi
Juma kuni Rossiya Premer-ligasining o‘tgan mavsum yakunlari bo‘yicha sovrinlar topshirildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Krasnodar" jamoasining hujumchisi Jon Kordoba uchta mukofotga sazovor bo‘ldi – eng yaxshi hujumchi, eng yaxshi gol muallifi va mavsumning eng yaxshi o‘yinchisi nominatsiyalarida. Sobiq taniqli futbolchi Andrey Kanchelskis esa Kordobaning mavsumning eng yaxshi o‘yinchisi sifatida g‘olib bo‘lishiga nisbatan shubha bildirgan.
U fikricha, Kordobaning g‘olibligi jamoasi chempionlikni qo‘lga kiritgani sababli baholanmoqda. Kanchelskisning ta’kidlashicha, ovoz berish jarayonida ko‘pchilik may oyining birinchi kunida barcha birdek flag ko‘targan kabi qaror qabul qilgan. Eslatib o‘tamiz, bahor faslida "Krasnodar" ilk bor Rossiya chempioni bo‘ldi.
Murad Musayev boshchiligidagi jamoa "Zenit"dan bir ochko ko‘proq to‘plab, musobaqani birinchi o‘rinda yakunladi. "Zenit" esa ikkinchi o‘rinni egalladi.
Ushbu natija "Krasnodar"ning tarixidagi muhim yutuq hisoblanadi. Bu g‘alaba jamoa uchun katta muvaffaqiyat bo‘lib, keyingi mavsumlarda ham yuqori natijalarga erishishiga umid qilinmoqda.

Кордоба признан лучшим футболистом сезона
В пятницу были вручены награды по итогам прошлого сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Нападающий команды "Краснодар" Жон Кордоба стал обладателем трех наград – лучшего нападающего, лучшего бомбардира и лучшего игрока сезона. Бывший известный футболист Андрей Канченков выразил сомнение в том, что Кордоба заслуживает звания лучшего игрока сезона.
По его мнению, победа Кордобы оценивается из-за того, что его команда завоевала чемпионство. Канченков отметил, что в процессе голосования большинство проголосовало так, как будто все подняли флаг в первый день мая. Напоминаем, что весной "Краснодар" впервые стал чемпионом России.
Команда под руководством Мурада Мусаева набрала на одно очко больше, чем "Зенит", и завершила соревнование на первом месте. "Зенит" занял второе место.
Этот результат является важным достижением в истории "Краснодара". Эта победа стала большим успехом для команды, и ожидается, что в следующих сезонах она также добьется высоких результатов.