Mostovoy: Ronaldu hali ham hamma narsani hal qila oladi
Sobiq SSSR va Rossiya terma jamoalari yarim himoyachisi Aleksandr Mostovoy "Evro-Futbol.ru" saytiga bergan intervyusida Krishtianu Ronalduning "Al-Nasr" klubi bilan shartnomasini uzaytirishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U doimo o‘zining birinchi o‘rinda Messi bo‘lganini aytdi. Ular 20 yil davomida eng yuqori darajada raqobatlashib kelishgan.
Lekin Ronaldu haqida gapirganda, u buyuk futbolchi ekanligini ta’kidladi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaqtda Ronaldu o‘z xohishiga ko‘ra har qanday vaziyatni hal qila oladigan futbolchiga aylangan.
26 iyun kuni Krishtianu Ronaldu "Al-Nasr" bilan shartnomasini 2027 yil yozigacha uzaytirdi. OAV ma’lumotlariga ko‘ra, portugaliyalik futbolchining yillik maoshi 209 million yevroni tashkil etadi.
Bu raqam futbol tarixida juda katta ko‘rsatkich sanaladi va Ronaldu ning yuqori darajadagi o‘yinchilik qobiliyatini tasdiqlaydi. Uning shartnoma uzaytirilishi klub uchun katta yutuq bo‘lib, jamoa raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi.
Futbol muxlislari va mutaxassislar Ronaldu ning yangi mavsumdagi o‘yinlarini sabrsizlik bilan kutmoqda.

Mostovoy: Роналду все еще может решить все вопросы
Бывший полузащитник сборных СССР и России Александр Мостовой в интервью сайту "Евро-Футбол.ru" высказал мнение о продлении контракта Криштиану Роналду с клубом "Аль-Наср". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он всегда говорил, что на первом месте у него был Месси. Они соревновались на высшем уровне в течение 20 лет.
Но говоря о Роналду, он подчеркнул, что это великий футболист. По словам Мостового, в настоящее время Роналду стал игроком, который может решить любую ситуацию по своему желанию.
26 июня Криштиану Роналду продлил контракт с "Аль-Наср" до лета 2027 года. По данным СМИ, годовая зарплата португальского футболиста составляет 209 миллионов евро.
Эта цифра считается очень большой в истории футбола и подтверждает высокие игровые качества Роналду. Продление его контракта является большим достижением для клуба и способствует повышению конкурентоспособности команды.