«Zenit» yozgi transferda ikki yarim himoyachi va hujumchi oladi
Andrey Arshavin, Zenit klubining boshqaruv kengash a’zosi sifatida, yozgi transferlar bozoridagi klub maqsadlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Zenitga ehtimol ikki yarim himoyachi va bir hujumchi futbolchini qo‘shib olish zarur. Arshavin so‘zlariga ko‘ra, agar Vendel jamoani tark etsa, Zenit markaziy maydonga ikki futbolchi va markaziy hujumchi olib kelishi kerak bo‘ladi. Hozircha bu borada qo‘shimcha ma’lumotlar yo‘q. Vendel iyun boshida Botafogo klubiga o‘tishi kerak edi, ammo transfer amalga oshmadi.
U Zenitda besh mavsum davomida o‘ynadi. O‘tgan mavsumda Rossiya chempionatida Zenit ikkinchi o‘rinni egalladi. Sergey Semak boshchiligidagi jamoa Krasnodardan faqat bitta ochko kam to‘pladi.

«Зенит» летом приобретет двух полузащитников и нападающего
Андрей Аршавин, член совета директоров клуба «Зенит», высказал мнение о целях клуба на рынке летних трансферов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Зениту» необходимо подписать, вероятно, двух полузащитников и одного нападающего. Согласно словам Аршавина, если Вендель покинет команду, «Зениту» нужно будет привезти двух футболистов в центр поля и центрального нападающего. Пока что нет дополнительной информации по этому поводу. Вендель должен был перейти в клуб «Ботафого» в начале июня, но трансфер не состоялся.
Он играл в «Зените» на протяжении пяти сезонов. В прошлом сезоне в чемпионате России «Зенит» занял второе место. Команда под руководством Сергея Семака набрала всего на одно очко меньше, чем «Краснодар».
Действия клуба на рынке летних трансферов направлены на усиление команды. Болельщики «Зенита» ожидают более успешных игр в следующем сезоне.