Shamil Gazizov, Makhachkaladagi "Dinamo" jamoasining bosh direktori sifatida Rossiya Kubogi musobaqasining qur'a tashlovi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U qur'a klub vakillari ishtirokisiz va jonli efirda emas o‘tkazilganini ta’kidlab, bu holat natijalar soxtalashtirilishi mumkinligi haqidagi gap-so‘zlarga sabab bo‘layotganini aytdi. Gazizovning so‘zlariga ko‘ra, Makhachkala "Dinamo" jamoasi qur’a natijalariga norozilik bildiradigan emas. U birinchi iyul kuni liga yig‘ilishi bo‘lib o‘tishini, unda hamkasblari bilan uchrashib suhbatlashishini ma’lum qildi.
Shuningdek, qur’aning yozma ko‘rinishda o‘tkazilishiga hayron qolganmi, degan savolga "Bor-yo‘g‘i bor" deb javob berdi va o‘yinlarga tayyor ekanligini bildirdi. Bundan tashqari, Gazizov jamoaning joylashgan guruhini normal deb baholadi. "Dinamo"ning raqiblari sifatida "Spartak", "Rostov" va "Pari NN" jamoalari tanlangan.
Bu guruhda raqobat kuchli bo‘lishiga qaramay, jamoa o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatishga harakat qiladi. Umuman olganda, qur’a jarayoni haqida oshkoralik yetishmayotgani, lekin jamoa natijalarga tayyorligini bildirish muhimdir.

Газизов прокомментировал ситуацию в гонке Кубка России
Шамиль Газизов, генеральный директор команды "Динамо" из Махачкалы, высказал свое мнение о жеребьевке Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что жеребьевка проводилась без участия представителей клубов и не в прямом эфире, что вызывает разговоры о возможности фальсификации результатов. По словам Газизова, команда "Динамо" из Махачкалы не будет выражать недовольство результатами жеребьевки. Он сообщил, что 1 июля состоится собрание лиги, на котором он встретится и пообщается с коллегами.
Также, отвечая на вопрос, удивлен ли он проведением жеребьевки в письменной форме, он ответил: "Просто есть" и заявил, что команда готова к играм. Кроме того, Газизов оценил группу, в которой расположена команда, как нормальную. В качестве соперников "Динамо" выбраны команды "Спартак", "Ростов" и "Пари НН".
Несмотря на то, что конкуренция в этой группе будет сильной, команда постарается продемонстрировать свои возможности. В целом, важно отметить, что не хватает прозрачности в процессе жеребьевки, но команда готова к результатам.