Messi sobiq jamoasi qarshisida mag‘lub bo‘ldi
Jahon klublarining chempionati musobaqasining 1/8 final bosqichida «PSJ» va «Inter Mayami» jamoalari to‘qnash keldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu Lionel Messining sobiq jamoasiga qarshi birinchi marta maydonga tushishi bo‘ldi. Messi o‘zini namoyon etishga harakat qildi, ammo jamoalar darajasidagi tafovut juda katta edi.
«PSJ» jamoasi 4:0 hisobida g‘alaba qozondi va barcha gollar birinchi bo‘limda kiritildi. Shunday qilib, sobiq jamoa Messi uchun sadoqatsizlik jazosi bo‘ldi.
«PSJ»ni tark etganidan so‘ng Lionel ikki yil davomida Parijda o‘zini baxtsiz his qilganini ko‘p marta aytib o‘tgan. Bu esa ajoyib sharoitlarga qaramay yuzaga kelgan edi.
Hozirda Messi «Inter Mayami» bilan 2025 yil oxirigacha amaldagi shartnomaga ega. Bir necha kun oldin sakkiz marta «Oltin to‘p» sovrini sohibi 38 yoshga to‘ldi.
Messi o‘zining yangi jamoasida faoliyatini davom ettirmoqda va kelajakdagi muvaffaqiyatlarga intilmoqda. Uning bu so‘nggi yilgi o‘yinlari muxlislar va futbol mutaxassislari tomonidan katta e’tibor bilan kuzatilmoqda.

Месси проиграл своей бывшей команде
В 1/8 финала чемпионата мира клубов встретились команды «ПСЖ» и «Интер Майами». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это был первый выход Лионеля Месси на поле против своей бывшей команды. Месси пытался проявить себя, но разница в уровне команд была слишком велика.
Команда «ПСЖ» одержала победу со счетом 4:0, и все голы были забиты в первом тайме. Таким образом, бывшая команда стала для Месси наказанием за неверность.
После ухода из «ПСЖ» Лионель много раз говорил, что два года в Париже он чувствовал себя несчастным. Это произошло, несмотря на отличные условия.
В настоящее время Месси имеет действующий контракт с «Интер Майами» до конца 2025 года. Несколько дней назад восьмикратный обладатель «Золотого мяча» отметил свой 38-й день рождения.
Месси продолжает свою карьеру в новой команде и стремится к будущим успехам. Его игры за последний год вызывают большой интерес у болельщиков и футбольных экспертов.