Kvaratsxeliya Messiga maydonda birga o‘ynash baxti dedi
Parij Sen-Jermen futbolchisi Xvicha Kvaratsxeliya Jahon klublar chempionati doirasidagi Inter Mayami bilan o‘yin (4:0) yakunlangach, postini Lionel Messiga bag‘ishladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
1/8 final uchrashuvida kurash aniq namoyon bo‘lmadi: Luis Enrike boshchiligidagi jamoa ilk bo‘limda to‘rt gol urib, raqibga imkon qoldirmadi. Kvaratsxeliya o‘yindan so‘ng ijtimoiy tarmoqlarda 38 yoshli argentinalik futbolchi bilan tushgan suratini joylab, maydonda birga bo‘lish chinakam zavq ekanini yozdi. Lionel Messi Parij Sen-Jermen safida 2021 yildan 2023 yilgacha o‘ynadi, undan keyin Inter Mayamiga o‘tdi.
Chorak finalda parijliklar hozirda davom etayotgan Flamengo va Bavariya o‘rtasidagi o‘yinda g‘olib chiqqan jamoa bilan bahs yuritadi. Ushbu uchrashuv futbol ixlosmandlari uchun qiziqarli va muhim bo‘lib, jamoalar o‘z kuchini sinashmoqda.
Messi va Kvaratsxeliya kabi yulduz futbolchilarning maydondagi hamkorligi muxlislarning e’tiborini tortmoqda.

Кваратсхелия сказал, что счастье играть вместе на поле с Месси
Футболист Париж Сен-Жермен Хвича Кварацхелия после матча с Интер Майами в рамках чемпионата мира клубов (4:0) посвятил свой пост Лионелю Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче 1/8 финала борьба не была явно выраженной: команда под руководством Луиса Энрике забила четыре гола в первом тайме и не оставила сопернику шансов. После игры Кварацхелия разместил в социальных сетях фотографию с 38-летним аргентинским футболистом и написал, что играть вместе на поле — это настоящая радость. Лионель Месси играл за Париж Сен-Жермен с 2021 по 2023 год, после чего перешел в Интер Майами.
В четвертьфинале парижане встретятся с командой, которая выйдет победителем в матче между Фламенго и Баварией, который сейчас продолжается. Эта встреча представляет интерес и важность для футбольных болельщиков, команды испытывают свои силы.
Сотрудничество звездных футболистов, таких как Месси и Кварацхелия, привлекает внимание болельщиков.