Borussiya Dortmund Monterrey ustidan g‘alaba qozonadi
Klub jahon chempionati 1/8 final bosqichida eng kech o‘ynaydigan jamoalar Dortmundning "Borussiya" va "Monterrey" hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinning natijasi bo‘yicha prognozni sobiq "Spartak" futbolchisi Roman Pavlyuchenko berdi. U Bundesligadan bo‘lgan jamoa g‘alabani nishonlab, musobaqada yo‘lini davom ettiradi, deb hisoblaydi. Pavlyuchenko so‘zlariga ko‘ra, "Borussiya" bunday o‘yinni yutishni yaxshi biladi.
Ayniqsa, o'tgan mavsumning so‘nggi oylarida jamoa yaxshi o‘yin ko‘rsatgan va jahon chempionatining guruh bosqichida bir marta ham mag‘lub bo‘lmagan. Shuning uchun u "Borussiya" Dortmund g‘alabasiga tikishni ma’qul ko‘radi. "Borussiya" va "Monterrey" o‘rtasidagi o‘yinni 2 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 04:00 da boshlanadi.
O‘yinni matnli translyatsiya orqali LiveResult portali yoritadi. G‘olib jamoa chorak finalda "Real" va "Yuventus" o‘rtasidagi o‘yinning g‘olibi bilan raqobatlashadi.
Ushbu uchrashuvlar futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va natijalari aniq bo‘lgach, musobaqa yanada qizg‘in tus oladi.

Боруссия Дортмунд одержит победу над Монтерреем
Клубами, которые сыграют в 1/8 финала чемпионата мира, являются дортмундская "Боруссия" и "Монтеррей". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Прогноз на результат этой игры дал бывший футболист "Спартака" Роман Павлюченко. Он считает, что команда из Бундеслиги отпразднует победу и продолжит свой путь в турнире. По словам Павлюченко, "Боруссия" хорошо знает, как выигрывать такие матчи.
Особенно в последние месяцы прошлого сезона команда показывала хороший футбол и ни разу не проиграла на групповом этапе чемпионата мира. Поэтому он предпочитает ставить на победу "Боруссии" Дортмунд. Игра между "Боруссией" и "Монтерреем" начнется 2 июля в 04:00 по московскому времени.
Матч будет освещаться текстовой трансляцией на портале LiveResult. Победившая команда встретится в четвертьфинале с победителем матча "Реал" и "Ювентус".
Эти встречи вызывают большой интерес у футбольных болельщиков, и как только результаты станут известны, турнир станет еще более захватывающим.