Chelsea KChM uchun Joao Pedro transferini rasmiylashtiradi
Kelajakda "Chelsi" jamoasiga qo'shiladigan Joao Pedro klub jahon chempionati play-off bosqichida jamoaga yordam berishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Chelsi" yaqin kunlarda "Brayton" hujumchisi Joao Pedroni transfer qilib, 3 iyulgacha bo‘lgan ariza topshirish muddatidan oldin uni musobaqada ro‘yxatdan o‘tkazadi. Bu haqda jurnalist Ben Jeykobbs ma’lumot berdi.
Braziliyalik futbolchi tibbiy ko‘rikdan o‘tish va transferni yakunlash uchun AQShga jo‘nab ketdi. Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, "Chelsi" Joao Pedro uchun "Brayton"ga 58 million yevrodan ortiq to‘lov amalga oshiradi.
Klub jahon chempionati chorak finalida Enzo Mareski boshqaruvidagi jamoa "Palmeyras"ga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv 5 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 04:00 da boshlanadi.
Joao Pedroning jamoaga qo‘shilishi "Chelsi"ning musobaqadagi imkoniyatlarini oshirishi kutilmoqda. Ushbu transfer jamoaning hujum chizig‘ini kuchaytiradi va jahonning eng kuchli klublari bilan bellashishda yordam beradi.

Челси оформит трансфер Жоау Педру для КЧМ
В будущем Жоао Педро, который присоединится к команде "Челси", может помочь клубу в плей-офф чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
"Челси" в ближайшие дни оформит трансфер нападающего "Брайтона" Жоао Педро и зарегистрирует его в турнире до крайнего срока подачи заявок 3 июля. Об этом сообщил журналист Бен Джейкобс.
Бразильский футболист отправился в США для прохождения медицинского осмотра и завершения трансфера. Согласно имеющимся данным, "Челси" выплатит "Брайтону" более 58 миллионов евро за Жоао Педро.
Клуб в четвертьфинале чемпионата мира выйдет на поле против команды "Палмейрас", которую возглавляет Энцо Маерес. Матч начнется 5 июля в 04:00 по московскому времени.
Ожидается, что присоединение Жоао Педро повысит шансы "Челси" в турнире. Этот трансфер укрепит атакующую линию команды и поможет в борьбе с сильнейшими клубами мира.