Mостовой Абаскалga qarshi salbiy fikr bildirdi
Rossiya terma jamoasi va Moskva "Spartak"ining sobiq futbolchisi, hozirda ekspert sifatida faoliyat yuritayotgan Aleksandr Mostovoy "qizil-oqlar"ning sobiq bosh murabbiyi Gilyermo Abaskal haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoy ijtimoiy tarmoqlardagi bayonotida shunday dedi: "Shaxsiy fikrimcha, Abaskalga nisbatan hech qanday shikoyatim yo‘q. Men doim bu haqida gapirganman va ta’kidlaganman, faqat u imkoniyatga tushib qoldi.
Savol shundaki, u kim va nega o‘sha paytda 'Spartak'ga keldi?"
Eslatib o‘tamiz, ispan mutaxassis 2022 yildan 2024 yilgacha "qizil-oqlar" jamoasini boshqargan. Uning rahbarligi ostida jamoa 74 ta o‘yin o‘tkazgan.
"Spartak" 36 marotaba g‘alaba qozongan, 15 o‘yinda durang qayd etilgan va 23 marta mag‘lub bo‘lgan. Ushbu ko‘rsatkichlar asosida jamoa faoliyati baholangan.
Mostovoyning fikricha, Abaskal jamoaga kelishining sabablari va uning "Spartak"dagi o‘rni haqida ochiqchasiga gapirish zarur.
Mutaxassislar va futbol ixlosmandlari uchun bu mavzu hozirda dolzarb hisoblanmoqda. Jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari esa bosh murabbiyning olib boradigan ishiga bog‘liq bo‘ladi.

Мостовой высказал негативное мнение о Абаскале
Бывший футболист сборной России и московского "Спартака", ныне работающий в качестве эксперта, Александр Мостовой высказал свое мнение о бывшем главном тренере "красно-белых" Гильермо Абаскале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем заявлении в социальных сетях Мостовой сказал: "На мой личный взгляд, у меня нет никаких претензий к Абаскалу. Я всегда об этом говорил и подчеркивал, просто он оказался в сложной ситуации.
Вопрос в том, кто он и почему в тот момент пришел в 'Спартак'?" Напоминаем, что испанский специалист возглавлял команду "красно-белых" с 2022 по 2024 год. Под его руководством команда провела 74 матча.
"Спартак" одержал 36 побед, в 15 матчах была зафиксирована ничья и 23 раза команда потерпела поражение. На основе этих показателей была оценена деятельность команды. По мнению Мостового, необходимо открыто говорить о причинах прихода Абаскала в команду и его роли в "Спартаке".
Для специалистов и футбольных болельщиков эта тема в настоящее время является актуальной. Будущие успехи команды будут зависеть от работы главного тренера.