Radimov Kjerzakov va Erohin shartnomalarini baholadi
Sobiq Sankt-Peterburg "Zenit" jamoasi va Rossiya terma jamoasi futbolchisi, hozirda mutaxassis sifatida faoliyat yuritayotgan Vladislav Radimov Aleksandr Erokhin va Mixail Kerjakovning "moviy-oq-ko‘k" jamoasi bilan yangi shartnomalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Radimovning so‘zlariga ko‘ra, Kerjakov uchinchi darvozabon sifatida jamoaga mos keladi, u jamoaning barcha g‘alabalarida o‘z hissasini qo‘shgan. Shuningdek, u o‘z rolini yaxshi anglaydi.
Erokhin ham shunga yaqin pozitsiyada ekanligi ta’kidlandi. Kerjakov va Erokhinning yangi shartnomalari 2026 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
O‘tgan mavsumda "Zenit" Premyer-ligani ikkinchi o‘rinda yakunlab, chempionlik unvonini "Krasnodar" jamoasiga boy berdi. Ushbu yangilanishlar klubning kelgusidagi rejalari va jamoa tarkibini mustahkamlash niyatini ko‘rsatadi.
Futbolchilarning tajribasi va jamoaga bo‘lgan sodiqligi "Zenit" uchun muhim omil bo‘lib xizmat qiladi. Yangi shartnomalar orqali klub o‘z o‘yinchilariga ishonch bildirganini namoyish etmoqda.
Bu esa jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun poydevor yaratadi. Bundan tashqari, klub va futbolchilar o‘rtasidagi munosabatlarning mustahkam ekanligi haqida ham tasavvur beradi.

Радимов оценил контракты Кержакова и Ерохина
Бывший игрок санкт-петербургского "Зенита" и сборной России, ныне работающий в качестве специалиста Владислав Радимов высказал мнение о новых контрактах Александра Ерохина и Михаила Кержакова с "сине-бело-голубыми". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Радимова, Кержаков подходит команде в качестве третьего вратаря, он внес свой вклад во все победы команды. Также он хорошо понимает свою роль.
Отметили, что Ерохин также находится на схожей позиции. Новые контракты Кержакова и Ерохина рассчитаны до середины 2026 года.
В прошлом сезоне "Зенит" завершил Премьер-лигу на втором месте, уступив чемпионский титул команде "Краснодар". Эти обновления показывают намерения клуба по укреплению состава и будущие планы.
Опыт футболистов и их преданность команде будут важным фактором для "Зенита". Новые контракты демонстрируют, что клуб доверяет своим игрокам.
Это создаст основу для будущих успехов команды. Кроме того, это дает представление о прочных отношениях между клубом и футболистами.