Mienti Abena “Gaziantep”ga o‘tganini tasdiqladi
Moskva “Spartak”ining himoyachisi Mienti Abenaning vakili o‘z mijozining Turkiyaning “Gaziantep” klubiga o‘tishi haqida ma’lumotni tasdiqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu haqda “Evro-Futbol.Ru” tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida ma’lum qilgan. Pure Sportsmanagement vakillari Turkiya klubiga o‘tish borasida kelishuvga erishilganini bildirishdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 30 yoshli Abena “Gaziantep” bilan mehnat shartnomasini allaqachon imzolagan. U “Spartak” jamoasi safida Rossiya chempionati va Kubogi doirasida jami 12 o‘yinda maydonga tushgan, ammo hisobiga hech qanday gol yoki assist yozdirolmagan.
Transfermarkt mutaxassislari Abenaning bozor qiymatini 700 ming yevroga baholamoqda. Ushbu o‘tish futbolchining faoliyatida muhim qadam hisoblanadi va yangi jamoada o‘zini ko‘rsatishga intiladi.

Mienti Abena подтвердил, что перешел в "Газиантеп"
Представитель защитника московского “Спартака” Менти Абены подтвердил информацию о переходе его клиента в турецкий клуб “Газиантеп”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сообщил об этом в эксклюзивном интервью сетевому изданию “Евро-Футбол.Ру”. Представители Pure Sportsmanagement сообщили, что достигнуто соглашение о переходе в турецкий клуб.
Согласно информации, 30-летний Абена уже подписал трудовой контракт с “Газиантепом”. Он провел в составе команды “Спартак” в рамках чемпионата и Кубка России всего 12 матчей, но не записал на свой счет ни одного гола или ассиста.
Специалисты Transfermarkt оценивают рыночную стоимость Абены в 700 тысяч евро. Этот переход является важным шагом в карьере футболиста, и он стремится проявить себя в новой команде.