Abena «Spartak»da o‘zini ko‘rsata olmadi, ketdi
Sobiq Moskva "Spartak" futbolchisi Valeriy Kechinov "qizil-oq" jamoasi himoyachisi Mienti Abena bilan shartnoma bekor qilinishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis fikricha, Abena "Spartak"da o‘zini ko‘rsata olmadi, chunki u maydonda doimiy ravishda ishonchli harakat qilmadi va xatolarga yo‘l qo‘ydi. Kechinov ta’kidlaganidek, "Spartak" uning jamoasi emas edi, lekin u o‘z vaqtida jamoada o‘ynab, tajriba orttiradi.
Salbiy tajriba ham tajriba hisoblanadi. Abena o‘tgan yozdan boshlab "Spartak" sharafini himoya qilgan, biroq u 12 ta o‘yinda maydonga tushgan, ammo hech qanday gol yoki golli uzatma amalga oshira olmadi.
Oldinroq "qizil-oq" jamoasining matbuot xizmati 30 yoshli surinamlik futbolchi bilan rasmiy ravishda xayrlashilgani haqida e’lon qilgan edi. Ushbu qaror klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishmovchilik va natijalarning pastligi sababli qabul qilingan.
Abena uchun "Spartak"da o‘tkazilgan vaqt yangi bosqich bo‘ldi, uning kelajagi uchun esa yangi imkoniyatlar eshiklari ochiladi. Klub esa o‘z tarkibini yaxshilash va yangi iste’dodlarni jalb qilish bilan shug‘ullanishda davom etadi.

Абена не смог проявить себя в «Спартаке», ушел
Бывший футболист московского "Спартака" Валерий Кечинов высказал свое мнение о расторжении контракта с защитником "красно-белых" Мьенти Абеной. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, Абена не смог проявить себя в "Спартаке", так как он постоянно действовал неуверенно на поле и допускал ошибки. Как отметил Кечинов, "Спартак" не была его командой, но он в свое время играл в команде и накапливал опыт.
Отрицательный опыт тоже считается опытом. Абена защищал честь "Спартака" с прошлого лета, однако он выходил на поле в 12 матчах, но не смог забить ни одного гола или сделать голевую передачу.
Ранее пресс-служба "красно-белых" официально объявила о прощании с 30-летним суринамским футболистом. Это решение было принято из-за разногласий между клубом и футболистом, а также низких результатов.
Для Абены время, проведенное в "Спартаке", стало новым этапом, для его будущего откроются новые возможности. Клуб же продолжит заниматься улучшением своего состава и привлечением новых талантов.