Kordoba: CSKA mudofaasiga qarshi o‘yin qiyin bo‘ldi
Futbolchi «Krasnodar» jamoasining hujumchisi Jon Kordoba o‘tgan mavsumda o‘zi uchun eng qiyin raqib kim bo‘lganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aniq bir jamoani ko‘rsatish qiyinligini aytib, ammo agar biror jamoani ajratib ko‘rsatish kerak bo‘lsa, unda eng murakkab o‘yinlarni CSKA mudofaasiga qarshi o‘tkazganini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda CSKA jamoasi «Krasnodar»ni ikki marta mag‘lub etdi, shuningdek, «buzoq» laqabli jamoa barcha musobaqalarda har ikkala uchrashuvda armiyachilar ustidan g‘alaba qozondi.
Shuni eslatib o‘tish joizki, Jon Kordoba Rossiya chempionatining o‘tgan mavsumidagi eng yaxshi futbolchisi deb topildi. Uning jamoasi «Krasnodar» esa 2008 yildan beri birinchi marta mamlakat chempioni bo‘lib, klub tarixida muhim yutuqqa erishdi.
Bu natija nafaqat Kordoba, balki butun jamoa uchun katta sharaf bo‘ldi. Ushbu yutuq «Krasnodar»ning rivojlanish yo‘lida muhim bosqich bo‘lib, kelajakda jamoaning yangi marralarni zabt etishiga asos yaratadi.
Futbolchi o‘z fikrlarida jamoa bilan birga uzoq yillik mehnat va birdamlik natijasida bunday muvaffaqiyatga erishilganini ta’kidladi. Bu esa o‘z navbatida, futbolchilarga va muxlislarga katta motivatsiya beradi.

Кордоба: Игра против защиты ЦСКА была сложной
Футболист, нападающий команды «Краснодар» Хуан Кордоба сообщил, кто был для него самым сложным соперником в прошлом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что трудно указать на конкретную команду, но если нужно выделить кого-то, то самые сложные игры он провел против защиты ЦСКА. В прошлом сезоне команда ЦСКА дважды одолела «Краснодар», а также команда, известная как «бычки», одержала победу над армейцами в обоих матчах во всех турнирах.
Стоит отметить, что Хуан Кордоба был признан лучшим футболистом прошлого сезона Российской Премьер-Лиги. Его команда «Краснодар» стала чемпионом страны впервые с 2008 года, что является важным достижением в истории клуба.
Этот результат стал большой честью не только для Кордобы, но и для всей команды. Это достижение стало важным этапом в развитии «Краснодара» и создает основу для завоевания новых вершин в будущем.
Футболист подчеркнул, что такой успех был достигнут благодаря многолетнему труду и единству команды. Это, в свою очередь, дает футболистам и болельщикам большую мотивацию.