Samarqand klubiga yangi futbolchilar qo‘shiladi
Ruslan Pimenov, Samarqand klubining "Krylya Sovetov" jamoasi bosh direktorining o‘rinbosari, jamoadagi hozirgi vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Pimenovning taʼkidlashicha, tarkibni shakllantirishdagi muammolar haqidagi maʼlumotlar haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi. Uning so‘zlariga ko‘ra, ishlar o‘z tartibida davom etmoqda va jamoada muammolar haqida aytilayotgan gaplar biroz oshirib ko‘rsatilgan. Yaqinda yangi o‘yinchilar jamoaga qo‘shilishi kutilmoqda. Pimenov shuningdek, klubda aniq nomzodlar ustida ishlanayotganini, bularning barchasi bosh murabbiy Magomed Adievning qiziqishi va talablariga moslashtirilayotganini maʼlum qildi.
Ular yangi futbolchilarni olish borasida jiddiy ish olib bormoqda. Bundan oldin maʼlum bo‘lganki, Pimenov bosh direktor Ter-Abramyan bilan birga klubni iyul oyida tark etadi. Bu o‘zgarishlar jamoaning kelajakdagi rejalariga taʼsir ko‘rsatishi mumkin.
Hozircha klub tarkibida barqarorlik saqlanmoqda va yangi o‘yinchilar kelishiga umid qilinmoqda. Jamoa rahbariyati va murabbiylar tarkibni yanada kuchaytirish ustida faol ishlamoqda.

В клуб Самарканда присоединятся новые футболисты
Руслан Пименов, заместитель генерального директора клуба "Крылья Советов", высказал мнение о текущей ситуации в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Пименова, информация о проблемах в формировании состава не соответствует действительности. Он отметил, что работа продолжается в своем порядке, и разговоры о проблемах в команде несколько преувеличены. В ближайшее время ожидается присоединение новых игроков к команде. Пименов также сообщил, что в клубе работают над конкретными кандидатами, и все это адаптируется к интересам и требованиям главного тренера Магомеда Адиева.
Они серьезно занимаются приобретением новых футболистов. Ранее стало известно, что Пименов вместе с генеральным директором Тер-Абрамианом покинет клуб в июле. Эти изменения могут повлиять на будущие планы команды.
Пока в клубе сохраняется стабильность, и ожидается приход новых игроков. Руководство команды и тренеры активно работают над усилением состава.