Pol Ins mast holda haydab, to‘siqqa urildi
Sobiq "Manchester Yunayted" jamoasi sardori va Angliya terma jamoasi sobiq futbolchisi Pol Ins mast holda haydovchilik qilgani uchun hibsga olindi va sudga tortiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan shanba kuni Chester shahrida uning Range Rover avtomobili to‘siqqa urilgach, Insning spirtli ichimlik ta’siri ostida haydash holati aniqlangan. Angliya politsiyasi mashhur shaxsni kechirishga qaror qilmagan. Pol Ins o‘zining futbolchilik faoliyatini 2006 yilda yakunlagan.
U "Manchester Yunayted"dan tashqari "Liverpul", "Vest Hem" va "Midsbro" klublarida ham o‘ynagan. Ins 1993 yilda ingliz klubi tarixida birinchi qora tanli sardor bo‘lganligi bilan mashhur.
Uning sportdagi bu muvaffaqiyati ingliz futbolida muhim o‘rin tutadi. Biroq, uning oxirgi yillardagi bu xatosi shaxsiy va ijtimoiy mas’uliyat haqida jiddiy o‘ylashga sabab bo‘lishi kerak.
Har bir inson o‘z harakatlari uchun javobgar bo‘lishi zarur va qonun oldida barchaning tengligi ta’minlanadi. Pol Insning holati yosh avlod uchun dars bo‘lishi mumkin.

Пол Инс, находясь в состоянии алкогольного опьянения, врезался в барьер
Бывший капитан "Манчестер Юнайтед" и экс-футболист сборной Англии Пол Инс был арестован за вождение в состоянии алкогольного опьянения и будет предан суду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлую субботу в городе Честер его автомобиль Range Rover врезался в барьер, после чего было установлено, что Инс находился под воздействием спиртных напитков. Английская полиция решила не прощать знаменитость. Пол Инс завершил свою карьеру футболиста в 2006 году.
Кроме "Манчестер Юнайтед", он также играл за клубы "Ливерпуль", "Вест Хэм" и "Мидлсбро". Инс известен тем, что в 1993 году стал первым чернокожим капитаном в истории английского клуба.
Его успехи в спорте занимают важное место в английском футболе. Однако его ошибка в последние годы должна стать серьезным поводом для размышлений о личной и социальной ответственности.
Каждый человек должен нести ответственность за свои действия, и равенство всех перед законом должно быть обеспечено. Ситуация с Полом Инсом может стать уроком для молодежи.