Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso yarim himoyachi Federiko Valverde haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ilgari Urugvaylik futbolchini "Liverpul"da birga o‘ynagan Stiven Gerrard bilan taqqoslagan edi. Juventusga qarshi o‘yin oldidan Alonso yana Gerrardni eslatdi.
Alonsoning so‘zlariga ko‘ra, Valverdening roli ko‘p pozitsiyalarda o‘ynash imkoniyatiga ega bo‘lishidadir. Gerrard ham o‘z vaqtida shunday edi.
Hozirgi jamoaning uslubi va ehtiyojlari asosida Valverdeni yarim himoyada ko‘rishadi. U tezlik bilan o‘yinni tezlashtira oladi, raqib chizig‘ini osongina buzish qobiliyatiga ega.
Hozirda shunday vaziyat bo‘lsa-da, kelajakda bular o‘zgarishi mumkin. Bugungi Jahon chempionlar ligasi 1/8 final o‘yini Madridning "Real" va Turinning "Juventus" jamoalari o‘rtasida Moskva vaqtiga ko‘ra soat 22:00 da boshlanadi.
Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti, chunki ikkala jamoa ham o‘z kuchini ko‘rsatishga intilmoqda. Valverde jamoa uchun muhim futbolchidir va uning o‘yindagi roli yanada oshishi kutilmoqda.

Хаби Алонсо снова сравнил Вальверде с Джерардом
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказался о полузащитнике Федерико Валверде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее он сравнивал уругвайского футболиста с Стивеном Джерардом, с которым играл в "Ливерпуле". Перед игрой с Ювентусом Алонсо снова напомнил о Джерарде.
По словам Алонсо, роль Валверде заключается в возможности играть на многих позициях. Джерард тоже когда-то был таким.
В зависимости от стиля и потребностей нынешней команды Валверде видят на позиции полузащитника. Он способен ускорять игру, легко нарушая линию соперника.
Хотя в настоящее время ситуация такова, в будущем это может измениться. Сегодня матч 1/8 финала Лиги чемпионов между мадридским "Реалом" и туринским "Ювентусом" начнется в 22:00 по московскому времени.
Эта игра ожидается с большим интересом, так как обе команды стремятся продемонстрировать свои силы. Валверде является важным игроком для команды, и его роль в игре ожидается, что возрастет.