Dinamo jamoasi Karpindan chempionlikni kutmoqda
Rossiya milliy terma jamoasi sobiq himoyachisi Vadim Yevseyev poytaxtdagi Dinamo jamoasida 56 yoshli murabbiy Valeriy Karpinning faoliyatidan qanday natija kutayotgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlaricha, Dinamo so‘nggi marta 1976 yilda chempion bo‘lgan. Shuning uchun ham jamoadan yaxshiroq o‘yin kutish mumkin.
Yevseyevning so‘zlariga ko‘ra, agar murabbiy Karpin emas, balki boshqasi bo‘lganida ham odamlar shu kabi savollar berar edi. Bu fikrni u Legalbet nashriga bildirdi. Valeriy Karpin o‘tgan oyning o‘rtalarida Dinamo bosh murabbiyi lavozimiga tayinlandi.
Murabbiy poytaxt klubi bilan uch yillik mehnat shartnomasini imzoladi. O‘tgan mavsum Rossiya premyer ligasida Dinamo turnir jadvalida beshinchi pog‘onani egalladi.
Endilikda Karpinning vazifasi jamoani yuqori o‘rinlarga olib chiqish, chempionlik uchun kurashni qayta tiklash hisoblanadi. Mutaxassisning tajribasi va strategiyasi jamoaga ijobiy o‘zgarishlar olib keladi degan umid bor.

Команда Динамо ожидает чемпионства от Карпина
Бывший защитник сборной России Вадим Евсеев высказал мнение о том, каких результатов ожидает от 56-летнего тренера Валерия Карпина в столичном клубе Динамо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Динамо в последний раз становилось чемпионом в 1976 году. Поэтому от команды можно ожидать лучшей игры.
По словам Евсеева, если бы тренером был не Карпин, а кто-то другой, люди задавали бы аналогичные вопросы. Это мнение он высказал изданию Legalbet.
Валерий Карпин был назначен главным тренером Динамо в середине прошлого месяца.
Тренер подписал трехлетний трудовой контракт с клубом столицы. В прошлом сезоне Динамо заняло пятое место в турнирной таблице Российской премьер-лиги.
Теперь задача Карпина — вывести команду на высокие позиции, восстановить борьбу за чемпионство. Есть надежда, что опыт и стратегия специалиста принесут команде положительные изменения.