Saudiya Arabistonining "Al-Hilol" jamoasi 2025 yilgi klub jahon chempionati chorak finalida "Manchester Siti" jamoasini mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub matbuot xizmati ushbu yutuq haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Ijtimoiy tarmoqlarda "Ish hali yakunlanmagan" degan xabar tarqatildi.
Esda tutamizki, "Al-Hilol" o‘yin davomida qo‘shimcha vaqtda 4:3 hisobida g‘alaba qozondi. Keyingi bosqichda Simone Indzagi boshchiligidagi jamoa Braziliya klubi "Fluminense" bilan kuch sinashadi.
Mazkur jamoa Chempionlar ligasi finalisti "Inter"ni musofirga yuborgan edi. O‘yin 4 iyul juma kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
Ushbu g‘alaba "Al-Hilol"ga katta ruhiy dalda bo‘lib, keyingi bosqichda yanada kuchli raqibga qarshi o‘z imkoniyatlarini sinash uchun motivatsiya beradi. Klub rahbariyati va futbolchilar muxlislar oldida mas’uliyatini his qilgan holda harakat qilmoqda.
Jamoaning maqsadi jahon chempionatida yuqori natijalarga erishishdir. Shunday qilib, futbol ixlosmandlari uchun qiziqarli va muhim o‘yinlar oldinda turibdi.

Al-Hilol победил Манчестер Сити со счетом 4:3
Команда Саудовской Аравии "Аль-Хилал" одержала победу над командой "Манчестер Сити" в четвертьфинале клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пресс-служба клуба поделилась своими мыслями о данном достижении. В социальных сетях распространили сообщение "Дело еще не закончено".
Напомним, что "Аль-Хилал" выиграл в дополнительное время со счетом 4:3. На следующем этапе команда под руководством Симоне Индзаги встретится с бразильским клубом "Флуминенсе".
Эта команда отправила в отставку финалиста Лиги чемпионов "Интер". Игра состоится 4 июля в пятницу и начнется в 22:00 по московскому времени.
Эта победа стала для "Аль-Хилал" большим моральным стимулом и мотивацией проверить свои возможности против более сильного соперника на следующем этапе. Руководство клуба и игроки действуют, чувствуя ответственность перед болельщиками.
Цель команды - добиться высоких результатов на чемпионате мира. Таким образом, впереди нас ждут интересные и важные игры для любителей футбола.