Panchenko kelajakda Dinamo bosh murabbiyi bo‘lishni istaydi
Kirill Panchenko, «Dinamo-2» jamoasi bosh murabbiyining yordamchisi sifatida faoliyat yuritmoqda, o‘zining murabbiylik faolati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bosh jamoaning bosh murabbiyi bo‘lish orzusida ekanini aytdi. Lekin hozircha bu haqda aniq o‘ylamagan, chunki bu maqsad unga hali uzoqdek ko‘rinadi.
Murabbiylik sohasida ko‘p narsalarni o‘rganish va ko‘plab natijalarga erishish zarurligini ta’kidladi. Panchenko o‘zining oldida hali ko‘p qiyinchiliklar va tajriba to‘plash yo‘li borligini bildirdi. Eslatib o‘tamiz, 2025/2026 yilgi mavsumdan boshlab Moskva «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi lavozimini Valeriy Karpin egallaydi.
U 56 yoshda bo‘lib, klub bilan uch yillik shartnoma imzolagan. O‘tgan mavsumda Rossiya chempionatida «Dinamo» jamoasi turnir jadvalida beshinchi o‘rinni band etdi.
Bu natija jamoaning kuchli raqobatbardoshligini ko‘rsatadi va kelajakda yanada yaxshi o‘rinlarni egallash uchun asos bo‘lib xizmat qiladi. Murabbiylar va jamoa a’zolari o‘z ustida ishlashda davom etmoqda.

Панченко в будущем хочет стать главным тренером Динамо
Кирилл Панченко, помощник главного тренера команды «Динамо-2», высказал свои мысли о тренерской деятельности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что мечтает стать главным тренером основной команды. Но пока он не думал об этом конкретно, так как эта цель кажется ему еще далекой.
Он подчеркнул, что необходимо изучить много вещей в тренерской сфере и добиться множества результатов. Панченко отметил, что у него еще впереди много трудностей и путь к накоплению опыта.
Напоминаем, что с сезона 2025/2026 года пост главного тренера московского «Динамо» займет Валерий Карпин.
Ему 56 лет, и он подписал трехлетний контракт с клубом. В прошлом сезоне команда «Динамо» заняла пятое место в турнирной таблице чемпионата России.
Этот результат показывает сильную конкурентоспособность команды и служит основой для достижения еще лучших мест в будущем. Тренеры и члены команды продолжают работать над собой.