Mixail Ignatov «Sochi» klubi bilan shartnoma imzolaydi
Hujumchi yarim himoyachi Mixail Ignatov yaqin kunlarda yangi klub bilan shartnoma imzolashi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Insaydlar» nomli telegram-kanal ma’lumotiga ko‘ra, 25 yoshli futbolchi «Sochi» klubi bilan kelishuvga juda yaqin turibdi. Manbaga ko‘ra, Ignatovning «Sochi» bilan tuzadigan shartnomasi ikki mavsumga mo‘ljallangan bo‘lib, uni yana bir yilga uzaytirish imkoniyati mavjud.
Futbolchining oylik maoshi 3 million rubl atrofida bo‘ladi. Yodingizda bo‘lsa, mavsum boshida «Spartak» jamoasi rasmiy ravishda Mixail Ignatovning klubdan ketishini e’lon qilgan edi. «Sochi» joriy yil bahorida Rossiya Premer-ligasiga qaytib kelgan va yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Jamoaning birinchi o‘yinida ular o‘z maydonidan tashqarida «Lokomotiv» bilan bellashadi. Mixail Ignatovning yangi klubi va shartnoma tafsilotlari futbol ixlosmandlari orasida qiziqish uyg‘otmoqda. U o‘zining tajribasi va qobiliyati bilan «Sochi» klubining hujum chizig‘ini kuchaytirishni maqsad qilgan.
Mavsum boshlanishi bilan futbolchilar o‘z o‘rinlarini mustahkamlashga harakat qilishadi, shuningdek, jamoa yangi muvaffaqiyatlarga intiladi. Bu o‘zgarishlar «Sochi»ning kelgusi faoliyatida muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Михаил Игнатов подписывает контракт с клубом «Сочи»
Нападающий полузащитник Михаил Игнатов ожидается, что в ближайшие дни подпишет контракт с новым клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации телеграм-канала «Инсайды», 25-летний футболист находится на грани соглашения с клубом «Сочи». По данным источника, контракт Игнатова с «Сочи» рассчитан на два сезона с возможностью продления еще на один год.
Его месячная зарплата составит около 3 миллионов рублей. Напомним, в начале сезона команда «Спартак» официально объявила о том, что Михаил Игнатов покидает клуб. «Сочи» вернулся в Российскую Премьер-Лигу весной этого года и готовится к новому сезону.
В первом матче команда сыграет на выезде против «Локомотива». Новый клуб Михаила Игнатова и детали контракта вызывают интерес среди футбольных болельщиков. Он намерен усилить атакующую линию клуба «Сочи» своим опытом и способностями.
С началом сезона футболисты будут стараться укрепить свои позиции, а также команда стремится к новым успехам. Эти изменения будут иметь важное значение для будущей деятельности «Сочи».