Rossiya ayollar futbol jamoasi Serbiya terma jamoasiga qarshi do‘stona o‘yinda aniq g‘alabaga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv mezbon maydonidan tashqarida bo‘lib o‘tdi va 3:0 hisobida yakunlandi. O‘yinning 30-daqiqasida hisob ochildi.
Anna Kozhnikova qanotdan aniq uzatma qilgan Nadejda Smirnova to‘pini bosh bilan darvozaga yo‘naltirdi. 62-daqiqada Polina Yuklyayeva serb ayollari himoyasidagi xatoni yaxshi foydalangan holda hisobni ikki barobar oshirdi.
O‘yinning oxirgi daqiqalarida Anna Kozhnikova yana bir bor gol urdi, bu safar assistentlik qilgan Nadejda Smirnova burchak zarbasini uzatdi. Ushbu o‘yin Yuriy Krasnojan boshchiligidagi jamoa uchun joriy yig‘in doirasidagi ikkinchi uchrashuv bo‘ldi.
27 iyunda terma jamoamiz Moskva “Dinamo” jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etgandi. Ushbu natijalar jamoaning tayyorgarlik darajasini ko‘rsatib, kelajakdagi musobaqalar uchun ishonch bag‘ishlamoqda.

Российская женская команда победила Сербию со счетом 3:0
Российская женская футбольная команда одержала уверенную победу в товарищеском матче против сборной Сербии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла на выезде и завершилась со счетом 3:0. На 30-й минуте был открыт счет.
Анна Кожникова точной передачей с фланга нашла Надежду Смирнову, которая головой направила мяч в ворота. На 62-й минуте Полина Юкляева, воспользовавшись ошибкой сербских защитниц, удвоила счет.
В последние минуты матча Анна Кожникова снова забила гол, на этот раз ассистировала ей Надежда Смирнова, выполнившая угловой. Эта игра стала второй встречей для команды под руководством Юрия Красножана в рамках текущего сбора.
27 июня наша сборная обыграла московское "Динамо" со счетом 3:0. Эти результаты демонстрируют уровень подготовки команды и внушают уверенность перед будущими соревнованиями.