Xoselu: Arda Gyuler maydonda yorqin o‘yin ko‘rsatmoqda
Madridning «Real» jamoasining sobiq futbolchisi Xoselu jamoa «Yuventus» ustidan g‘alaba qozgandan so‘ng Arda Gyulerning o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli hujumchi yarim himoyachi o‘tgan seshanba kuni bo‘lib o‘tgan Jahon klublari chempionatining 1/8 finalidan o‘rin olgan o‘yinda «Real»ga Turin jamoasini yengishda yordam berdi. Xoselu, o‘tgan yili yozda «Qirollik» klubini tark etgan futbolchi, Ispaniya OAVlariga bergan intervyusida Arda Gyulerni yuqori baholadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, kichik turk futbolchisining o‘yini yoqimli va u to‘pni olganida uni tomosha qilish zavqli bo‘ladi. Arda Gyuler «Yuventus»ga qarshi bahsda 78-daqiqagacha maydonda bo‘lib, keyin Luka Modrich bilan almashtirildi.
Jahon klublari chempionatining chorak finalida «Real» Dortmundning «Borussiya» jamoasi yoki «Monterrey» bilan uchrashadi. Ushbu o‘yinlar jamoa uchun muhim sinov bo‘ladi.

Xoselu: Арда Гюлер на поле показывает яркую игру
Бывший футболист мадридского «Реала» Хоселу высказался о игре Арды Гюлера после победы команды над «Ювентусом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
20-летний нападающий помог «Реалу» одержать победу над туринской командой в матче 1/8 финала чемпионата мира клубов, который прошел в прошлый вторник. Хоселу, покинувший «Королевский» клуб прошлым летом, высоко оценил Арду Гюлера в интервью испанским СМИ.
По его словам, игра молодого турецкого футболиста приятна, и смотреть за ним, когда он получает мяч, очень интересно. Арда Гюлер находился на поле до 78-й минуты в матче против «Ювентуса», после чего был заменен на Луку Модрича.
В четвертьфинале чемпионата мира клубов «Реал» встретится с дортмундской «Боруссией» или «Монтерреем». Эти игры станут важным испытанием для команды.
Независимо от того, кто станет следующим соперником «Реала», команда стремится добиться успешного результата.