Alonso: Gonsalo hujumda aynan shunday o‘ynashi kerak
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso "Yuventus"ga qarshi o‘yinda g‘alaba golini urgan Gonsalo Garsiya haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu gol uchrashmaning 54-daqiqasida urildi va "Real"ga Jahon klublar chempionatining chorak finaliga yo‘l oldi. Alonso so‘zlariga ko‘ra, hujumchi aynan shunday ish qilishi kerak: gol urish va kerakli paytda kerakli joyda bo‘lish. U Gonsalo Garsiyning ajoyib gol urganini ta’kidladi.
Hujumchi hozirgi musobaqada to‘rt o‘yinda uch marta gol urib, bitta golli uzatmani amalga oshirdi. "Real"ning chorak finaldagi raqibi Germaniyaning "Borussiya Dortmund" jamoasi bo‘ldi, ular "Monterrey"ni 2:1 hisobida mag‘lub etishdi. Endi Madrid klubi chorak finalda kuch sinashga tayyorlanmoqda.
Ushbu g‘alaba "Real" uchun muhim bosqich bo‘lib, jamoa o‘z maqsadlarini amalga oshirishga intilmoqda.

Алонсо: Гонсало должен играть именно так в атаке
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказал свои мысли о Гонсало Гарсии, который забил победный гол в матче против "Ювентуса". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот гол был забит на 54-й минуте встречи и вывел "Реал" в четвертьфинал чемпионата мира среди клубов. По словам Алонсо, нападающий должен именно так действовать: забивать голы и быть в нужном месте в нужное время. Он отметил, что Гонсало Гарсия забил великолепный гол.
Нападающий в текущем турнире в четырех матчах забил три гола и сделал одну голевую передачу. Соперником "Реала" в четвертьфинале стала немецкая команда "Боруссия Дортмунд", которая одержала победу над "Монтерреем" со счетом 2:1. Теперь мадридский клуб готовится к борьбе в четвертьфинале.