Krasnodar chempionlikni oxirgi turda qo‘lga kiritdi
Kolumbiyalik hujumchi Jon Kordoba Rossiya chempionatining o‘tgan mavsumida “Krasnodar” jamoasi bilan chempionlik haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida “Krasnodar” menga ko‘p yaxshi imkoniyatlar berdi, dedi. Chempionlik kuni oilam bilan birga bo‘ldim va juda baxtliman.
Bu o‘yinni sabrsizlik bilan kutgan edik va uzoq yo‘l bosib o‘tgan chempionlik nihoyat bizga nasib etdi, deydi Kordoba “Sport-Express”ga bergan intervyusida. U o‘z jamoasining mavsumdagi yutug‘ini himoya qilish borasida esa ortiqcha oldindan fikr yuritmaslik lozimligini qayd etdi. Avvalo, hozirgi g‘alabani qadrlash kerak, keyin esa kelajakdagi vaziyatlar aniq bo‘ladi, deb ta’kidladi hujumchi. Chempionlik taqdirini oxirgi tur hal qildi.
“Krasnodar” o‘z maydonida “Dinamo” jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Shu g‘alaba orqali jamoa mavsum yakunida birinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Bu natija muxlislar va o‘yinchilar uchun katta quvonch bo‘ldi. “Krasnodar”ning bu muvaffaqiyati jamoada yanada kuchliroq ishlash uchun motivatsiya yaratmoqda.
Jon Kordoba ham o‘z hissasini qo‘shganidan faxrlanadi va oldingi mavsumdagi muvaffaqiyatlarni davom ettirishga intiladi.

Краснодар завоевал чемпионство в последнем туре
Колумбийский нападающий Хуан Кордоба высказался о чемпионстве с командой "Краснодар" в прошедшем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил: "Краснодар" дал мне много хороших возможностей. В день чемпионства я был с семьей и очень счастлив.
Мы с нетерпением ждали этой игры, и долгожданное чемпионство наконец-то стало нашим", - сказал Кордоба в интервью "Спорт-Экспресс". Он также отметил, что не стоит заранее думать о защите титула своей команды в следующем сезоне. "Прежде всего, нужно ценить нынешнюю победу, а затем уже будут ясны ситуации в будущем", - подчеркнул нападающий. Судьба чемпионства решилась в последнем туре.
"Краснодар" на своем поле одержал победу над командой "Динамо" со счетом 3:0. Эта победа позволила команде занять первое место в итоговой таблице.
Этот результат стал большой радостью для болельщиков и игроков. Успех "Краснодара" создает мотивацию для еще более сильной работы в команде.