Chelsi braziliyalik hujumchini sotib oldi
Londonning "Chelsi" klubi rasmiy sayti orqali braziliyalik futbolchi Joao Pedro transferi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
23 yoshli hujumchi Londondagi jamoaga qo‘shildi va u bilan 2033 yil o‘rtalarigacha amaldagi shartnoma imzolandi. Joao Pedro faoliyatini "Fluminense" klubida boshlagan.
Angliyada esa u 2020-yil boshidan faoliyat olib bormoqda. Avval "Uotford" jamoasida o‘ynagan, keyinchalik esa "Brayton" safida maydonga tushgan.
Angliya Premer Ligasi doirasida Joao Pedro jami 89 o‘yinda ishtirok etib, 22 ta gol urdi va 10 ta golli uzatmani amalga oshirdi. "Chelsi" klubi navbatdagi o‘yinni 5 iyul kuni "Palmeiras"ga qarshi Klub Jahon Chempionati chorak finalida o‘tkazadi.
Bu uchrashuv futbol ixlosmandlari uchun muhim voqea bo‘ladi. Joao Pedro "Chelsi" safida o‘zini namoyon etib, jamoani muvaffaqiyatga yetaklashni maqsad qilgan.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik uzoq muddatli bo‘lib, kelajakda yanada yaxshi natijalarga erishishga umid qilinmoqda.

Челси купил бразильского нападающего
Лондонский клуб "Челси" через свой официальный сайт сообщил о трансфере бразильского футболиста Жоао Педро. Об этом сообщает Euro-football.ru.
23-летний нападающий присоединился к команде в Лондоне и подписал действующий контракт до середины 2033 года. Жоао Педро начал свою карьеру в клубе "Флуминенсе".
В Англии он выступает с начала 2020 года. Ранее он играл за команду "Уотфорд", а затем выходил на поле в составе "Брайтона".
В рамках Английской Премьер-лиги Жоао Педро принял участие в 89 матчах, забил 22 гола и сделал 10 голевых передач. Клуб "Челси" проведет следующий матч 5 июля против "Палмейраса" в четвертьфинале клубного чемпионата мира.
Эта встреча станет важным событием для футбольных болельщиков. Жоао Педро намерен проявить себя в составе "Челси" и привести команду к успеху.
Сотрудничество между клубом и футболистом будет долгосрочным, и ожидается, что в будущем будут достигнуты еще лучшие результаты.