Xesus Medinaning otasi o‘g‘lining ketishini bilmaydi
Poytaxtning "Spartak" jamoasida o‘ynovchi yarim himoyachi Xesus Medinaning otasi Fransisko "Evro-Futbol.ru" nashriga bergan eksklyuziv intervyusida o‘g‘lining boshqa jamoaga ko‘chib o‘tishi haqida tarqalgan ma’lumotlarga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransisko Medina hozircha bu borada hech qanday ma’lumotga ega emasligini ta’kidladi. U o‘g‘li Xesusning "Spartak"dan ketishi yoki mashg‘ulotlardan chetlashtirilishi haqida hech narsa bilmasligini aytdi va bunday gaplarni o‘g‘lidan eshitmaganini bildirdi.
Xesus Medina 2023 yilda "qizil-oqlar" safiga qo‘shilgan. O‘tgan mavsumda 28 yoshli paraquaylik futbolchi barcha musobaqalarda jami 24 o‘yinda maydonga tushdi.
U 3 ta gol urib, 3 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Uning bozor qiymati taxminan 3 million yevroga teng.
Medina jamoada muhim o‘yinchi hisoblanadi va uning faoliyati "Spartak" uchun katta ahamiyatga ega. Hozircha Xesusning kelajagi haqida aniq ma’lumotlar yo‘q, ammo uning o‘yinlari jamoa va muxlislar tomonidan e’tibor bilan kuzatilmoqda.

Отец Хесуса Медины не знает о том, что его сын уходит
Отец полузащитника Хесуса Медины, Франсиско, в эксклюзивном интервью изданию "Evro-Futbol.ru" прокомментировал информацию о возможном переходе сына в другую команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Франсиско Медина отметил, что пока не имеет никакой информации по этому поводу. Он сказал, что не знает ничего о том, что его сын Хесус может покинуть "Спартак" или быть отстранённым от тренировок, и добавил, что не слышал таких разговоров от своего сына.
Хесус Медина присоединился к "красно-белым" в 2023 году. В прошлом сезоне 28-летний парагваец сыграл в 24 матчах во всех турнирах.
Он забил 3 гола и сделал 3 результативные передачи. Его рыночная стоимость составляет примерно 3 миллиона евро.
Медина является важным игроком в команде, и его деятельность имеет большое значение для "Спартака". На данный момент нет точной информации о будущем Хесуса, однако его игры внимательно отслеживаются командой и болельщиками.