Joao Pedro «Chelsi»ga o‘tib, g‘alaba uchun o‘ynaydi
Hujumchi Joao Pedro “Brayton” klubidan “Chelsi”ga ko‘chib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
23 yoshli braziliyalik futbolchining transferi rasmiy tarzda chorshanba kuni e’lon qilindi. Pedro o‘zining London klubiga o‘tishi haqida munosabat bildirdi.
Pedro klub matbuot xizmatiga bergan intervyusida, “Hamma biladi, bu katta va buyuk tarixga ega klub. O‘tgan davrlarda bu yerda juda yaxshi futbolchilar o‘ynagan, hozir ham shunday ajoyib o‘yinchilar bor.
Shu sababli, men bu jamoaga qo‘shilganimdan xursandman. Chelsi futbolchisi bo‘lganda, faqat bitta narsani o‘ylash kerak – g‘alabalarni,” dedi.
“Chelsi” jamoasi shanba kuni Jahon klublari chempionatida chorak final doirasida “Palmeiras”ga qarshi o‘ynaydi. O‘yin 5 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 04:00da boshlanadi.
Bu o‘yin klub uchun muhim bosqich bo‘lib, jamoa kuchli raqibga qarshi o‘z imkoniyatlarini namoyish etadi. Joao Pedro o‘zining yangi jamoasiga qo‘shilishi bilan “Chelsi”ning hujum chizig‘ida yangi kuch paydo bo‘lishi kutilmoqda.
Klub muxlislari yangi futbolchining gollar kiritishi va jamoani muvaffaqiyatlarga yetaklashini intiqlik bilan kutmoqda.

Жоао Педро переходит в «Челси» и будет играть на победу
Трансфер 23-летнего бразильского футболиста был официально объявлен в среду. Педро прокомментировал свой переход в лондонский клуб.
В интервью пресс-службе клуба Педро сказал: «Все знают, что это большой клуб с великой историей. В прошлом здесь играли очень хорошие футболисты, и сейчас есть такие же замечательные игроки.
Поэтому я рад, что присоединился к этой команде. Когда ты игрок «Челси», нужно думать только об одном – о победах», - сказал он.
Команда «Челси» в субботу сыграет против «Палмейраса» в четвертьфинале чемпионата мира клубов. Игра начнется 5 июля в 04:00 по московскому времени.
Этот матч является важным этапом для клуба, и команда продемонстрирует свои возможности против сильного соперника. Ожидается, что с присоединением Жоао Педро в атакующей линии «Челси» появится новая сила.
Фанаты клуба с нетерпением ждут, когда новый футболист начнет забивать голы и вести команду к успеху.