Martin Hinteregger haydovchilik guvohnomasidan mahrum bo‘ldi
Frankfurtning “Ayntraxt” jamoasining sobiq himoyachisi Martin Hinteregger haydovchilik guvohnomasidan mahrum qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu voqea uning mast holda mashina boshqarayotgani paytida ushlanganidan keyin yuz berdi. Endi u olti oy davomida piyoda harakat qilishi kerak bo‘ladi va davlat byudjetiga 5900 yevro jarima to‘lashi lozim.
Bu futbolchi uchun birinchi alkogolga oid mojaro emas, chunki u 2022 yilda “Ayntraxt” bilan Yevropa Ligasi g‘olibi bo‘lgan paytlarda ham shunday vaziyatlarga duch kelgan edi. Shuningdek, yaqinda uning faoliyatida yana bir qiyinchilik yuz berdi.
Hozir faoliyat yuritayotgan “Austria Klagenfurt” klubi mavsum yakunida chempionatda so‘nggi o‘rinni egallab, bir divizion pastga tushib ketdi. Bu holat futbolchi uchun katta ruhiy tushkunlik bag‘ishladi.
Umuman olganda, Hintereggerning faoliyati so‘nggi paytlarda murakkab kechmoqda, bu uning shaxsiy hayoti va sportdagi yutuqlariga ta’sir ko‘rsatmoqda. U endi nafaqat jamoasining, balki o‘zining ham kelajagini qayta ko‘rib chiqishi kerak bo‘ladi.

Мартин Хинтереггер лишился водительских прав
Бывший защитник франкфуртского "Айнтрахта" Мартин Хинтереггер лишился водительских прав. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это произошло после того, как его задержали за вождение в состоянии алкогольного опьянения. Теперь ему придется полгода передвигаться пешком и уплатить штраф в размере 5900 евро в государственный бюджет.
Это не первый инцидент с алкоголем для футболиста, так как в 2022 году, когда он стал победителем Лиги Европы с "Айнтрахтом", он также сталкивался с подобными ситуациями. Кроме того, недавно в его карьере произошла еще одна трудность.
Клуб "Австрия Клагенфурт", за который он сейчас выступает, занял последнее место в чемпионате по итогам сезона и вылетел в дивизион ниже. Эта ситуация принесла футболисту большое моральное разочарование.
В целом, карьера Хинтереггера в последнее время проходит сложно, что влияет на его личную жизнь и спортивные достижения. Ему теперь придется пересмотреть не только будущее своей команды, но и свое собственное.